Про що говорять?

Хочу бачити наше місто та регіон процвітаючими

Дмитро Живицький: «Місцева влада повинна працювати в інтересах жителів Сумщини!»

Дмитро Живицький - особистість на Сумщині відома. Більше

10 років був підпри-ємцем у м. Суми та створив успішний бізнес із нуля, паралельно займався громадською, політичною та благодійною діяльністю.

Впродовж квітня 2016-го - вересня 2019 р. працював керівником апарату Сумської обласної державної адміністрації. З вересня 2019-го по березень 2020 р. - перший заступник міністра Міністерства розвитку громад та територій України.

- Дмитре Олексійовичу, з вашої біографії у відкритих інтернет-джерелах зрозуміло, що ви маєте достойну освіту (магістр обладнання хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів, магістр публічного управління та адміністрування; навчання та стажування в Польщі, Швеції, Швейцарії, Німеччині) та значимі професійні досягнення. Чому вирішили повернутися на Сумщину? Адже ви могли працювати і в столиці, і за кордоном.

- Я патріот своєї держави і люблю наш рідний край. Це не пусті слова, і мій життєвий досвід це підтверджує. Знаєте, є таке мудре українське народне прислів’я: «Де народився, там і згодився». Звичайно, буває так, що доля закидає наших людей за кордон. Адже сьогодні непрості часи, люди шукають роботу й можливості прогодувати свої сім’ї, намагаються дати краще життя своїм дітям, тому і їдуть працювати за кордон. Всі, хто мене добре знає, можуть підтвердити, що я докладаю максимум зусиль, аби змінити на краще життя наших людей тут, в Україні, на рідній мені Сумщині. Тому і повернувся в рідне місто, щоб внести свій вклад у його розвиток, розвиток регіону. Вважаю, що в нас на Сумщині є всі можливості забезпечити робочими місцями більшість людей, які потребують роботи. Але місцева влада повинна створити умови для розвитку малого та середнього бізнесу для того, щоб можна було жити, працювати там, де знаходяться твої діти, твоя родина, де твої батьки. На сьогодні я вже формую широку команду, яка підтримує мої погляди та прагнення змін на краще. Впевнений, що ми об’єднаємо всіх небайдужих до долі Сумщини та міста Суми.

- Сьогодні складна ситуація в області, низька зайнятість населення, навіть у місті Суми велика кількість безробітних. А місцева влада цих питань чи то не помічає, чи уникає. Як на вашу думку, що з цим робити? Як бути, щоб поліпшити даний стан справ?

- Так, дійсно, від сьогоднішньої влади в Сумській області, місті Суми я не почув відповіді на питання: «Де люди мають працювати?», «Які кроки робляться для створення робочих місць?», «Що потрібно змінювати, щоб бізнес почав розвиватися?». І це прикро, адже така можливість у них є. Наведу декілька прикладів, що можна зробити: це відповідні програми фінансування з місцевих бюджетів програм підтримки підприємництва (наприклад, як ми робили, коли я працював у Сумській обласній державній адміністрації, обласну програму компенсації відсотків по кредитах, взятих у державних банках), це розвиток технопарків (у м. Суми, до речі, теж такий є, але влада ним не цікавиться) та бізнес-інкубаторів, дієві програми підвищення кваліфікації кадрів та дуальна освіта (ми першими запустили такі проєкти в Україні спільно з університетами та коледжами). Серйозною підтримкою для сумських підприємств та підприємців є організація і фінансування потужних міжнародних виставок, форумів, ярмарок, фестивалів у нас на Сумщині, в Україні та сприяння в участі в них за кордоном. Подібні заходи у нас в області вже проводилися, але, на жаль, вони не підтримувалися владою міста Суми.

Кожне місто і ОТГ повинні цим займатися, бути конкурентоздатними, залучати іноземні інвестиції, стимулювати внутрішні інвестиції, надавати податкові пільги. Одним із дієвих механізмів є підтримка бізнес-об’єднань, об’єднань роботодавців, тісна співпраця з торгово-промисловою палатою. Такі кроки сприятимуть створенню нових і розширенню існуючих бізнесів, а значить, і робочих місць, та збільшенню заробітних плат у людей, податків, які йдуть на медицину, освіту, дороги, благоустрій, і так по колу. Щоб розвивалося місто, регіон, повинна працювати економіка, а значить, буде робота для людей. Місцева влада повинна працювати в інтересах своїх жителів, звертати увагу на їх проблеми та потреби, оперативно реагувати та вирішувати важливі громаді питання.

Хочу, щоб кожен житель Сумщини зрозумів, що існуючий бюджет у місті чи області - це інструмент та механізм, який можна не тільки вкласти в плитку, а й використати на створення умов для розвитку бізнесу, коли кожен підприємець зможе створити ще одне чи два робочих місця. Якщо в нас приблизно дві з половиною тисячі зареєстрованих підприємців у місті Суми, вони можуть створити хоча б по одному робочому місцю, то це вже буде вагомим фактором для подолання проблеми безробіття. Саме про це сьогодні треба думати існуючій владі першочергово.

- Як ви взагалі бачите на сьогодні розвиток Сумської області та нашого обласного центру? На чому він має ґрунтуватися?

- Основою розвитку є стратегія та чіткий план її реалізації. Сумщина сьогодні може вигравати за рахунок науки. Міста Суми та Шостка я бачу центрами наукового освітнього потужного розвитку, де ми зможемо дійсно бути конкурентоспроможними. Наші науковці та наукоємні підприємства (ІТ-шники, фізики, машинобудівники) можуть спо-кійно конкурувати на світовому ринку та повинні підтримуватися владою.

Крім того, наша область багата на численні природні корисні копалини: нафта, газ, торф, цемент, пісок, кварцити, деревина, потужні природні рекреаційні можливості та родючі землі. Це все є основою для потужного розвитку переробної будівельної, туристичної галузей та дорожнього будівництва.

Окремо хочу виділити переробку сільськогосподарської продукції. Сьогодні ми бачимо, що працюють великі корпорації, які обробляють великі площі землі, але люди з тих населених пунктів, де обробляється ця земля, на жаль, на ній не працюють. Тому надважливо створювати переробне виробництво! Погодьтеся, що збільшення продукції, виробленої на Сумщині, в наших магазинах призведе до збільшення і бюджетних доходів, і доходів та зайнятості мешканців Сумщини!

В Сумах досить потужне машинобудування, і це теж можна і необхідно розвивати та використовувати. Ми є областю, що знаходиться на кордоні, тому безпекова складова також повинна розвиватися, а це підприємства Укроборонпрому, які в нас є і які можна і треба навантажувати роботою. Знаю, що наш Сумський державний уні-верситет співпрацює з багатьма країнами саме у військовому напрямку, розробляє програмне забезпечення спеціально для військових багатьох країн світу. Це можна і потрібно використовувати на Сумщині, працювати не тільки на замовників зовні, а мати замовлення в Україні.

Міська та обласна влади повинні об’єднати свої стратегії розвитку, свої вимоги та пропозиції до центральної влади, їхати в Київ домовлятися з прем’єр-міністром і президентом, говорити про наші пріоритети, державне фінансування перспективних проєктів.

Коли я працював у міні-стерстві, ми розробили нову державну стратегію регіонального розвитку, в якій уперше в Україні були введені такі визначення, як функціональні типи територій. Сумщина потрапляє в такий функціональний тип, як прикордонні території в несприятливих умовах. Тому в нас має бути абсолютно інший режим фінансування. В нас є міста які залежні від одного виробництва, наприклад Шостка - це місто яке було збудоване навколо під-приємства «Свема». Це значить, що тут мають бути окремі програми і окремі інструменти створення робочих місць.

Сьогодні мер чи голова ОДА, які не говорять про те, що вони роблять для забезпечення людей робочими місцями, повинні добровільно піти. Кожен посадовець має відповісти на питання: «Що я зробив для того, щоб у людей була робота?» Якщо будуть працювати малий та середній бізнес, буде робота, почне активніше розвиватися сфера послуг, покращиться економічний розвиток і як наслідок - наше життя. Багато політиків говорять про глобальні речі, але не кажуть, де сьогодні випускник університету, коледжу, училища буде працювати, чи забезпечений він роботою.

- Які показники ефективності для місцевої влади ви б назвали?

- Вважаю, що головним пріоритетом і показником ефективності влади на місцях повинно бути вирішення місцевих проблем задля задоволення інтересів жителів. Це забезпечення надання якісних медичних послуг, житлово-комунальних за доступними тарифами, вирішення екологічних проблем, проблем благоустрою, забезпечення дозвілля. Якщо цього не робить ваша влада на місцях, не вагаючись прощайтеся з такими недолугими

управлінцями. Хочу бачити наше місто та регіон процвітаючими, а нас, його населення, - задоволеними та такими, що живуть у добробуті! Зараз цим я живу, відкритий та запрошую до співпраці всіх небайдужих!

Микола Штеба


п»ї
Читайте у цій рубриці

Как скоро мы будем голосовать на референдумах по интернету?

Президент предлагает проводить всеукраинский референдум по инициативе народа, если за это высказываются не менее 3 млн. избирателей. Текст законопроекта №3612 опубликован на сайте ВР. Согласно законопроекту, на референдум могут быть вынесены: утверждение закона о внесении изменений... Читати статтю повністю

Кабмин утвердил сокращение районов в Украине почти в 4 раза

Кабмин утвердил проект нового деления областей Украины на районы, втрое сократив их количество - с 490 до 129. По словам премьера Дениса Шмыгаля, это необходимо, чтобы «власть работала более эффективно и не дублировала никаких функций». «Сейчас существует 490 районов. Их предлагается... Читати статтю повністю

Коров и картошку перепишут

В Украине намерены провести первую в истории страны сельскохозяйственную перепись. Планируют узнать численность животных, а также виды культур, которые выращивают в домохозяйствах. Об этом рассказал глава Госслужбы статистики Игорь Вернер. Он напомнил, что в Украине еще ни разу... Читати статтю повністю

В Харькове нетрезвый экс-советник Кернеса спровоцировал масштабное ДТП с пострадавшими

Масштабное ДТП произошло в Харькове вечером 9 июня. На пр. Победы столкнулись три автомобиля, после чего с травмами были госпитализированы четыре человека. По предварительной информации, ДТП спровоцировал бывший советник мэра Харькова Геннадия Кернеса — Юрий Санин, который находился... Читати статтю повністю

Знаменитый украинский боксер покидает большой ринг

Знаменитый украинский боксер полутяжелого веса Александр Гвоздик объявил о том, что завершает карьеру и покидает большой ринг. Менеджер боксера Эгис Климас заявил, что украинец решил посвятить себя бизнесу: "Он очень умный парень и понимает, что не сможет одновременно заниматься... Читати статтю повністю

В Киеве горело здание Главного следственного управления, расследовавшего резонансные дела

В ночь на среду, 10 мая, неожиданно возник пожар с последующим сильным задымлением почти всех кабинетов здания на Набережном шоссе, 25, где расположено Главное следственное управление Нацполиции. Несмотря на то, что сильного горения в кабинетах следователей-«важняков» не было, пожарные... Читати статтю повністю

Дежавю. Вакарчук уходит из ВР

Лидер партии «Голос» и музыкант Святослав Вакарчук решил сложить депутатский мандат. Заявление о сложении депутатских полномочий, по словам политика, уже зарегистрировано в аппарате Рады. Вакарчук заявил, что его основной целью в политике было привести в Раду профессиональных,... Читати статтю повністю

В Днепре мужчина из-за долгов вонзил себе нож в голову

В Днепре 53-летний мужчина пытался расстаться с жизнью необычным способом — он ударил себя ножом в правый висок. Инцидент произошел в воскресенье, 7 июня, около 16:30, на ул. Универсальной. Его родные вызвали на место ЧП полицию и скорую помощь. Когда на место приехали полицейские... Читати статтю повністю

В Днепре студент оставил записку и прострелил себе голову

В Днепре 20-летний студент оставил на мониторе компьютера предсмертную записку и выстрелил себе в голову. Трагедия произошла в квартире, где парень проживал вместе с родителями. Тело погибшего сына первым обнаружил отец и когда прочитал предсмертную записку, то впал в состояние... Читати статтю повністю

ЦИК разрешила голосовать на местных выборах украинцам без прописки

Украинские избиратели без прописки смогут проголосовать на местных выборах, которые запланированы на октябрь 2020 г. Также избирателям без прописки разрешено участвовать и в общегосударственных выборах. Об этом сообщается на сайте Центральной избирательной комиссии. В ЦИК объясняют,... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!