По делу

Замість розрухи - епоха розвитку!

Олександр Соколов: «Треба припиняти безлад, настав час об’єднатися і працювати»

Суми - на порозі вирішальних змін. Шестирічний період застою, безпорадності та випадкових людей в управлінні містом завершується. Натомість всі «люди справи», реальні фахівці в своїх галузях почали формувати єдину силу.

21 липня команда правозахисника Олександра Соколова і «Опозиційна платформа - За життя» офіційно оголосили про своє об’єднання. Чому було прийняте таке рішення і як воно вплине на ситуацію в нашому місті, кореспондент «Вашого Шансу» запитав безпосередньо у Олександра Соколова.

- Олександре Олеговичу, з ким ваша команда піде до нової міської ради - це питання було головною інтригою

останніх місяців. За рік після парламентських виборів ви змогли зберегти свою популярність серед сумчан, тож були бажаним партнером практично для всіх партій. Прийняти остаточне рішення було складно?

- Звичайно, бо ми звикли приймати виважені рішення. Ми завжди прогнозуємо наслідки своїх дій і розуміємо свою відповідальність за кожен крок. А в цьому випадку відповідаль-ність - колосальна.

Достатньо поїхати, наприклад, до Харкова або навіть до Чернігова - і побачити, як за 5 років ці міста перетворилися на перлини. А потім подивитися на рідні Суми і зрозуміти, що ще 5 років такого безладу місто просто не витримає. Тому шансу на помилку не має бути жодного.

- А чому саме об’єднання з ОПЗЖ? Це якісь таємні домовленості чи ви можете відкрито розповісти про аргументи на користь такої єдиної команди?

- Ні, в нашому випадку ніяких таємниць немає. Звісно, розповім. Перша і головна причина: сумчани вже ситі по горло випадковими людьми в управлінні містом, та й країною. Всі ці вчорашні безробітні активісти, слабо освічені «реформатори» і просто горлопани не можуть фахово займатися медициною, будівництвом, благоустроєм, тарифами. Це ж очевидно!

А тепер давайте подивимось, навколо якої політичної команди гуртуються люди з величезним досвідом, із серйозними результатами, з професійним рівнем і вмінням працювати? Така команда в Сумах лише одна - це «Опозиційна платформа - За життя».

І коли ми обговорюємо проблеми міста з промисловцями, будівельниками, підприємцями, провідними освітянами - ми говоримо однією мовою. Ми не лише розуміємо, що і як треба робити, ми вміємо це робити, ось що важливо.

Другий аргумент - це люди, мешканці Сум. Протягом двох тижнів наша команда спілкувалася з сумчанами. Ми презентували нашу програму дій і запитували у людей: від якої партії, на їхню думку, повинна йти команда Соколова до міської ради.

- Тоді, судячи з соціології, більшість забажала б вашого висування від «Слуги народу»?

- Ви жартуєте? Це рік тому можна було на вибори виставити табуретку, пофарбувати її в зелений колір, і її б обрали нардепом. Ні, сьогодні все змінилося, люди вже наїлися всіх цих весільних фотографів, рестораторів, безробітних у Верховній Раді і «молодих реформаторів» в уряді. Я здивуюся, якщо вони на місцевих виборах наберуть хоча б 10%, настільки великий негатив.

Невелика частина сумчан говорить: Олександре, вам треба балотуватися від «проєвропейських» сил. Я уточнюю у них: це ви кажете про партію Порошенка? Люди одразу: ой, точно! Ні, ні в якому разі!

А більша частина сумчан прямо говорить: найкращий варіант - це спільна команда з «Опозиційною платформою - За життя».

І третій аргумент на користь нашого об’єднання. Практично всі пункти нашої Програми дій в місті були підтримані саме сумською командою «Опозиційної платформи - За життя». Це єдина партія в Сумах, яка визнала: наше бачення успішного, безпечного, заможного міста повністю співпадає, і ми готові його реалізувати разом.

- Хочу уточнити: коли сумчани висловлюються на користь вашого об’єднання з ОПЖЗ, чим вони це пояснюють?

- Люди добре пам’ятають 2010-1013 роки, коли областю і країною опікувалися ті, хто зараз представляє ОПЗЖ. І сумчани справедливо порівнюють своє життя тоді і зараз. І я говорю навіть не про «долар по 8 грн» і не про тарифи, вдесятеро нижчі, ніж сьогодні.

Люди згадують, скільки тоді всього було побудовано. А всі ж ці об’єкти служать місту і понині. Люди згадують підприєм-ства, які успішно працювали тоді, а нині або мертві, або ледь жевріють. А ще сумчани кажуть: їм не вистачає тої минулої атмосфери розвитку, впевненості, навіть гордості за своє місто; зараз все змінилося на суцільну тривогу і страх.

Причому це не сліпе вихваляння минулого, всі розуміють, що і в ті роки були проблеми і недоліки. Але коли мова заходить про управлінців того часу і порівняння з нинішніми - це небо і земля.

- До речі, у вашої команди довга історія відносин з ОПЗЖ, ця партія вам не чужа...

- Дійсно, ви пам’ятаєте, що три роки тому саме команда Олександра Соколова стояла у витоків партії «За життя». Ми з нуля створили Сумську міську партійну організацію «За життя», пізніше я очолив обласну організацію. Далі, коли в парламенті частина фракції Опоблоку і партія «За життя» створили єдину структуру, керівником «Опозиційної платформи - За життя» на Сумщині став Олександр Стрельченко.

І ще показовий факт. В той час, коли наша команда боролася проти безпідставного підвищення тарифів з боку «Сумитеплоенерго», тільки обласні депутати від ОПЗЖ, Олександр Стрельченко і Микола Войтенко підтримали нас і долучилися до цієї боротьби.

Жоден депутат від жодної партії нічого подібного більше не робив. І це ще один аргумент на користь об’єднання наших зусиль саме з ОПЗЖ.

- І насамкінець, ваш прогноз: наскільки складними будуть осінні місцеві вибори? Будуть вони чесними чи брудними? І чи не зроблять люди в черговий раз фатальну помилку?

- Щодо бруду - його, як завжди, буде вдосталь. Я точно знаю, що опоненти готують, зокрема, проти мене цілу кампанію брехні і «чорнухи». Нехай. Цьому абсурду вже недовго залишилось.

Ми знову почуємо від опонентів стару пісню щодо реваншу. Ви здивуєтесь, але - так, буде реванш. В тому сенсі, що реванш - це повернення грамотних і успішних фахівців, це відновлення зруйнованих проектів, це відбудова загубленої економіки, це повернення сумчанам забутого відчуття захищеності, турботи і впевненості.

А щодо складності вибору... Ми і об’єднуємо зусилля, аби не розпорошувати голоси і потужною, високопрофесійною командою увійти до міської ради та навести лад в місті.

Тиждень тому до сумської команди ОПЗЖ долучилися депутати і партійці «Опозиційного блоку», отже, всі частини колись єдиної партії знову разом. Сьогодні об’єдналися команди ОПЗЖ і Олександра Соколова. Днями ви побачите, скільки ще відомих, знакових для Сум особистостей приєднаються до нашої спільної команди. Ви навіть не уявляєте: практично всі ефективні, визнані, заслужені в Сумах постаті об’єднуються навколо «Опозиційної платформи - За життя».

Тому - ніякої складності, вибір уже зроблений, він зрозумілий і єдино можливий. Треба припиняти безлад, настав час об’єднатися і працювати. ІП

Микола Штеба


п»ї
Читайте в этой рубрике

Скандальный участок на Заливной:

если здесь не будет 10-этажки, депутаты уже не против оформления земли?

Из-за скандала с возможным строительством над Пслом, возле пешеходного моста, вместо киоска - высотного дома предприятие, в чьей собственности МАФ, никак не может возобновить договор аренды на данный участок.... Читать статью полностью

Теперь выборы - не только для богатых

ВР уменьшила залог для участия в местных выборах - 2020 в девять раз

16 июлЯ, за сто дней до очередных местных выборов в Украине, ВР наконец поддержала во втором чтении закон о внесении изменений в Избирательный кодекс. В том числе - существенно снизила размеры залога для участия... Читать статью полностью

Будівельний флагман Сумщини

«Еспланада» зростає з кожним днем!

Один із лідерів будівельного ринку міста Суми АТ «Сумбуд» продовжує будівництво найбільшого в нашій області проєкту - мікро-району «Еспланада». Він складається з декількох десятків сучасних енергозберігаючих будинків, квартири в яких мають індивідуальне... Читать статью полностью

«Здороження чи не найдорожчої в Україні сумської комуналки!» -

Дмитро Живицький, корінний сумчанин, із досвідом державного та місцевого управління

Нещодавно на сайті Сумської міської ради з’явилося повідомлення АТ «Сумське НВО», в якому йдеться про підняття цін на гарячу воду та опалення, а це третина міста Суми!

Тариф на опалення для споживачів... Читать статью полностью

Богатые и бедные ОТГ Сумщины

Департамент финансов Сумской ОГА сообщает, что за январь-июнь этого года в общий фонд местных бюджетов области (без учета трансфертов) поступило 3,118 млрд. грн. собственных доходов, что обеспечило выполнение годового утвержденного местными советами объема на 44,2%. 19 местных бюджетов... Читать статью полностью

700 тысяч - за 130 квадратных метров

В бюджет Сумской городской ОТГ поступило 743648 грн. за продажу на электронном аукционе двух объектов малой приватизации.

Об этом сообщили в департаменте обеспечения ресурсных платежей. Речь идет о двух нежилых помещениях: площадью 43,6 кв. м на ул. Некрасова, 2; площадью 86,5 кв.... Читать статью полностью

Кредит на благо сім’ї

Вирішуйте будь-які фінансові проблеми з «ВІВА КАПІТАЛ»!

Аби навіть під час кризи ви легко придбали необхідні для родини одяг чи техніку, подбали про купівлю або ремонт оселі, змогли відпочити з близькими чи оплатити навчання дітей у вишах, фінансова компанія «ВІВА КАПІТАЛ» відкрила... Читать статью полностью

Якісні та доступні послуги - в одному місці

Що пропонує Сумська центральна районна лікарня мешканцям району та області?

СьогоднІ в кожного з нас є право вибору медичного закладу - незалежно від місця проживання та реєстрації. Для Сумської центральної районної клінічної лікарні (ЦРКЛ) це стало свого роду викликом, щоб максимально... Читать статью полностьюНовости
Реклама
Товары
Будь в курсе!
Новости
Товары