Власть

«Працюємо, щоб використати потенціал Сумщини - на повну!»

Голова Сумської ОДА Роман Грищенко розповів про основні досягнення, проблеми та ініціативи

Минулого тижня, 17 липня, голова Сумської ОДА Роман Грищенко запросив журналістів на звітну прес-конференцію на свіжому повітрі - в сквер інституту бізнесу СумДУ.

В рамках зустрічі він розповів про останні здобутки області, проблемні питання та їх вирішення, боротьбу з пандемією коронавірусу та відповів на запитання представників ЗМІ. Нагадаємо, що Роман Грищенко був призначений на посаду указом президента 11 березня цього року. Тож на часі - традиційний звіт очільника області вже за більш як 100 днів роботи.

«Велике будівництво» - дороги та інфраструктура

2020 рік без перебільшення можна вважати роком масштабного будівництва доріг. Це помітно - ремонтні роботи проводяться на різних ділянках дорожнього полотна області. Як повідомив Роман Грищенко, зараз на Сумщині будуються 83 об’єкти!

- Сьогодні найбільший акцент ми робимо на будівництві доріг і мостів, - зазначив голова ОДА. - Це - основний рушійний фактор розвитку нашої економіки. Як відомо: будуть дороги - до нас прийде інвестор. Вже є пропозиції по деяким об’єктам. Перелік ремонтно-будівельних робіт у Сумській області на 2020 рік складає понад 2 млрд. грн. За рахунок цих коштів планується відремонтувати 149,847 км автомобільних доріг та 171,65 погонних метри мостових переходів. Частина буде направлена на обслуговування, в тому числі - на облаштування зелених смуг, ямковий ремонт, без якого ми не можемо обійтись. Вже освоєно 1,1 млрд. грн., що складає 55% від загальної суми. Щотижня об’єми виконаних робіт збільшуються - я це бачу особисто, коли відвідую райони. Обіцяють, що в цьому році на дороги ще додадуть коштів.

Наразі в рамках програми «Велике будівництво», ініційованої президентом Володимиром Зеленським, проходить ремонт на автодорозі загального користування державного значення Н-7 Київ - Суми - Юнаківка, на що передбачено понад 1 млрд. грн. з державного бюджету. Ця дорога буде завершена в нинішньому році. Також зовсім скоро відбудеться довгоочікуване відкриття мостового переходу на дорозі загального користування державного значення Н-12 Суми - Полтава (с. Климентове). Крапка в цьому довгобуді, як пообіцяв Роман Грищенко, буде поставлена вже найближчим часом.

Крім шляхів державного значення, ремонтуються й обласні дороги. «Зазначу, роботи на дорозі Шостка - Ямпіль вже набрали достатнього темпу, і я впевнений, що вони будуть завершені в цьому році. Виконуються ремонти й на багатьох відрізках доріг місцевого значення. Зокрема, відремонтована ділянка траси в с. Кам’янка С.-Будського району, до належного стану буде приведена вся ділянка від Ямполя до Середина-Буди. Зараз у процесі роботи на шляху Шостка - Зноб-Новгородське - щоб зробити все як слід, шукаємо дофінансування. Адже дорога від Зноб-Новгородського до опорного лікувального закладу в Шостці повинна бути відремонтована, щоб мешканці могли швидко туди добратися. Ще не менш важлива артерія зв’язує Лебедин, Тростянець, Охтирку, частину Краснопільського району та В.Писарівку, вона сьогодні теж в жахливому стані. Вирішуємо питання її ремонту».

Також в області ведеться ремонт об’єктів інфраструктури - закінчується реконструкція шкіл у Краснопільській, Конотопській, Нижньоcироватській ОТГ, Ромнах та Середина-Буді. У вересні навчальні заклади - утеплені, комфортні, з сучасними меблями та технікою - будуть готові прийняти дітлахів. В Сумах у 12-му мікрорайоні розпочалося грандіозне будівництво надсучасного дитячого садка (кошти ДФРР у цьому році - 25 млн. грн., міського бюджету - 5 млн.). У планах - здати об’єкт у наступному році.

- Прикро, що інколи маємо справу з недобросовісними підрядниками, - з ними розриваємо договори, а матеріали передаємо правоохоронним органам, - повідомив голова ОГА. - В деяких районах прокуратури вже зареєстрували кримінальні провадження. На майбутнє не раджу будівельними компаніям брати участь у тендерах, якщо в них на меті - привласнити бюджетні кошти, а натомість нічого не робити. Плануємо об’єкти, які будуються, облаштувати камерами відеоспостереження. Наразі вже встановлено 30% камер для моніторингу за проведенням робіт.

Медицина: челендж голови «Відремонтуй одну палату» - діє

Ще в травні на відкритті терапевтичного корпусу обласної лікарні Роман Грищенко започаткував челендж «Відремонтуй одну палату». Як виявилось, такий заклик активно підтримали на Сумщині.

- За мої власні кошти ремонтують одну палату в обласній дитячій лікарні, і я попросив долучитися до цього челенджу й депутатів всіх рівнів, посадовців, представників бізнесу, - уточнив очільник області. - За два місяці чимало підприємців, будівельних організацій, торговельних центрів, аграріїв відгукнулися на мою ініціативу. Вже ремонтують окремі палати або кабінети профільних лікарів не лише в обласній лікарні, а й у Сумській міській дитячій, четвертій міській лікарні, Сумській ЦРЛ, обласному медичному центрі ім. З.Красовицького. В одній із лікарень ремонтують навіть ціле кардіологічне відділення. Скоро побачимо конкретні результати цього челенджу. Приємно, що небайдужі відгукнулися, - тож бюджетні кошти можна направити на інші проблемні напрямки.

Серед таких, як відмітив Роман Грищенко, - закупівля медичного обладнання, щоб лікарні змогли укласти договори з НСЗУ на додаткові пакети медичних послуг. Адже при наявності лікарів, але при відсутності того чи іншого апарату це зробити неможливо. Тому вже проаналізована потреба, в тому числі й фінансова, щоб розширити потенціал закладів у наданні пацієнтам медичної допомоги. Є надія, що в цьому питанні допоможе профільне міністерство. Крім того - разом зі спеціалістами напрацьована (за напрямками) програма забезпечення медичних закладів області з урахуванням фінансування з бюджетів всіх рівнів.

Лінійний прискорювач для обласного онкодиспансеру - також нагальне питання цього року. ОДА втрутилася в процес розробки проєктно-кошторисної документації, який затягувався. Це в свою чергу пришвидшить її виготовлення для подальшого вирішення питання фінансування.

До речі, вже цього тижня відкривається поліклініка онкодиспансеру на вул. Троїцькій, де завершилися капітальні ремонтні роботи (7,1 млн. грн. - кошти ДФРР, 3,8 млн. - обласного бюджету, 500 тис. грн. - міського бюджету). Зрушилася проблема з будівництвом сільських амбулаторій.

- Ще три місяці тому стан можна було назвати критичним: жодна з 11 амбулаторій не була завершена повністю, - розповів голова ОДА. - Роботи були виконані на 20% передбачених об’ємів - при тому, що всі кошти були майже витрачені. На сьогодні вже завершується будівництво шести амбулаторій, нам вдалося це зробити без додаткового витрачання коштів. По решті - найближчим часом також вийдемо на завершальний етап. Продовжується забезпечення амбулаторій транспортом - на минулому тижні заклади Груньської ОТГ Охтирського району та Великописарівського району отримали 5 спеціалізованих позашляховиків Renault Duster.

Що стосується лікування хворих на COVID-19, то лікувально-профілактичні заклади області забезпечені всім необхідним. І ми постійно поповнюємо ці запаси. Зокрема, якщо на початку пандемії в лікарнях було близько 50 апаратів ШВЛ, із них тільки 37 - у роботі, то наразі їх понад 200. Є в наявності пульсоксиметри, кисневі концентратори, монітори. Це дає можливість медикам ефективно лікувати пацієнтів від хвороб дихальних шляхів, у тому числі й коронавірусу.

Сумщина туристична: які перспективи?

Сумщина - багатий на унікальні об’єкти культурно-мистецької спадщини край, який може стати ще більш привабливим для туристів. Особливо коли будуть відремонтовані дороги. Дійсно, в нас є на що подивитися. А чотири пам’ятки національного значення будуть внесені до проєкту «100 туристичних магнітів України».

- Нещодавно на Сумщині перебували представники інституту «Укрпроектреставрація», - розповів Роман Грищенко. - Ми з ними визначилися щодо пріоритетної реставрації чотирьох унікальних архітектурних об’єктів, що можуть стати туристичними магнітами й забезпечити збільшення потоку туристів. Це перша кам’яна будівля в Сумах - Свято-Воскресенський кафедральний собор. Також споруда періоду раннього класицизму на Сумщині - церква Різдва Пресвятої Богородиці в Юнаківці, палацово-парковий комплекс Ліщинських у Кияниці та Гамаліївський (Харлампіївський) монастир, де знаходиться усипальниця двох гілок родини Скоропадських. До речі, єдине захоронення наших гетьманів, що розташоване в Україні. Це пам’ятки культури національного значення, зі своєю історією. Їх потрібно приводити до ладу не тільки для того, щоб зробити привабливими та зацікавити відвідувачів, а й для того, щоб не втратити ці надбання для наступних поколінь. Для реставрації визначених об’єктів уже розробляється проєктно-кошторисна документація.

Потенціал області, на переконання голови ОДА, величезний. Це стосується й туристичного напрямку, й економічних можливостей. «Тож працюємо разом, аби використати його на повну!» - закликав Роман Грищенко.

Ліза Павлова


п»ї


Новости
Реклама
Товары
Будь в курсе!
Новости
Товары