По делу

Сумські депутати хочуть позбавити енергетиків навчального полігону

З 70-х років минулого століття АТ «Сумиобленерго» належить навчальний полігон за адресою: м. Суми, вул. Мі-рошниченка, 33, де проходять постійні навчання та практичні тренування оперативних бригад електромонтерів і працівників технічних під-розділів товариства.

Це потрібно для перевірки та вдосконалення навиків - для усунення аварійних ситуацій в електроустановках, надання первинної допомоги, опрацювання новітніх технологій на виконання окремих, специфічних робіт із встановлення опор, ремонту кабельних і повітряних ліній 0,4-110 кВ. Наявність тренувальних полігонів була обумовлена Міненерго України для всіх енергопостачальних підприємств.

Товариство мало державний акт на право постійного користування земельною ділянкою, а з 2011 року з Сумською міською радою був оформлений договір оренди земельної ділянки, яка відноситься до земель енергетики, терміном дії до 24 лютого 2020 року. АТ «Сумиобленерго» виконувало умови договору належним чином, своєчасно сплачуючи до місцевого бюджету орендну плату.

Маючи намір на продовження терміну дії договору оренди земельної ділянки та переважне право на її оренду, яке передбачено ст.33 Закону України «Про оренду землі» для орендаря, що належним чином виконував умови договору оренди протягом строку його дії, товариство завчасно до закінчення терміну дії договору оренди звернулося листами до Сумської міської ради з приводу його поновлення. Зокрема, вперше - в грудні 2019 року, більше ніж за 2 місяці до закінчення строку договору оренди земельної ділянки, а вдруге - повторно, 10 лютого 2020 року. Заперечень на ці листи з боку Сумської міської ради не надходило.

Якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення в поновленні договору оренди, договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором, без прийняття рішення про поновлення договору органом місцевого самоврядування. Так зазначено в ч.6 ст.33 Закону України «Про оренду землі».

АТ «Сумиобленерго» зазначало про це в своїх листах до Сумської міської ради.

21 лютого постійна комісія з питань архітектури, містобудування, регулювання земельних відносин, природокористування та екології Сумської міської ради (далі - комісія) ухвалила рішення про поновлення договору оренди земельної ділянки та 6 березня оприлюднила проєкт рішення сесії Сумської міської ради про поновлення цього договору.

Згідно з Регламентом роботи Сумської міської ради VІІ скликання (далі - Регламент) проєкт рішення оприлюднюється не пізніше, ніж за 20 робочих днів до початку пленарного засідання сесії міської ради.

Після оприлюднення 6 березня проєкту рішення відбувалися декілька сесій Сумської міської ради, на яких розглядалася низка земельних питань, але питання розгляду проєкту рішення про поновлення договору оренди земельної ділянки з АТ «Сумиобленерго» до порядку денного цих сесій не включалося.

Натомість, 13 травня комісія вирішила зняти з розгляду чергової LXXIV сесії Сумської міської ради це питання, відмовити в поновленні договору оренди земельної ділянки та ініціювати розгляд питання в такій редакції на черговій сесії Сумської міської ради.

За результатами обговорення та розгляду на LХХІV сесії Сумської міської ради VІІ скликання 20 травня рішення про відмову в поновленні договору не прийняли.

27 травня комісія знову ухвалила рішення внести до порядку денного чергової LXXV сесії Сумської міської ради питання про відмову в поновленні договору оренди земельної ділянки, і того ж дня на сесії Сумської міської ради депутати прийняли рішення про відмову в поновленні договору оренди земельної ділянки.

Цікаво, що підготовка та прийняття рішення про відмову супроводжувалися порушеннями Регламенту, і це незважаючи на те, що відповідно до ст.105 Регламенту порушення його вимог є підставою для визнання незаконним рішення Сумської міської ради.

Зокрема, законний розгляд питань на сесії міської ради неможливий без його включення в порядок денний і попередньої підготовки проєктів рішення, які мають бути належним чином оформлені та оприлюднені, як того вимагає Регламент. Але проєкт рішень про відмову в поновленні договору оренди земельної ділянки не складався, його оприлюднення для ознайомлення та громадського обговорення не здійснювалося. І, як зазначалося вище, між оприлюдненням проєкту рішення та його розглядом на сесії Сумської міської ради повинен бути проміжок часу не менше 20 днів. Незважаючи на це, Сумська міська рада розглянула питання відмови в поновленні договору оренди земельної ділянки з порушенням цього строку. Перший раз із початку роботи комісії (13 травня) до розгляду питання на сесії Сумської міської ради про відмову (20 травня) минуло лише 7 днів. А наступного разу рішення комісії та Сумської міської ради були прийняті в один день 27 травня, при цьому проміжок між ними склав всього 2 години 45 хвилин.

Про відсутність відкритості та гласності в роботі комісії свідчить і той факт, що онлайн-трансляція та відеофіксація засідань комісії від 13 та

27 травня не здійснювалися, що є порушенням вимог Положення про постійні комісії Сумської міської ради VІІ скликання. Ним передбачено, що гласність засідань постійних комісій забезпечується шляхом їх онлайн-трансляції на офіційному веб-сайті міської ради в мережі Інтернет, а також збереженням відеозаписів на офіційному сайті міської ради. Відкритість засідань постійних комісій забезпечується можливістю присутності представників засобів масової інформації, а також обов’язковою аудіофіксацією засідання комісії.

Ще одним порушенням у роботі комісії є факт її роботи поза встановленим часом та місцем, які визначені графіком засідань постійних комісій Сумської міської ради VІІ скликання на 2020 рік, яким визначено, що комісія працює щочетверга з 14.00 по 17.15 за адресою: вул. Садова, 33, каб. 25. Проте засідання комісії, на яких прийняли рішення про відмову у поновленні договору оренди земельної ділянки, відбулися в середу 13 травня (розпочалося о

8 годині 40 хвилин) та в середу 27 травня (розпочалося о 9.00) за адресою: м. Суми, майдан Незалежності, 2.

Усе це наводить на думку, що має місце зацікавленість певних посадовців у позбавленні АТ «Сумиобленерго» права оренди на земельну ділянку. Незважаючи навіть на те, що на ній знаходяться навчальні та допоміжні споруди, а також об’єкт нерухомого майна, що належить товариству на праві власності.

АТ «Сумиобленерго» є одним із найбільших платників податків та заробітної плати в місті й вчасно та в повному обсязі сплачує орендну плату, яка тільки по вказаній ділянці наповнює місцевий бюджет більше ніж на 200 тисяч гривень. Відмова в поновленні договору, окрім всього вищевикладеного, призведе до ненадходження вказаних коштів для потреб громади.

Товариство не залишилося тільки спостерігачем порушення власних прав і звернулося до суду з метою визнання незаконним рішення Сумської міської ради про відмову в поновленні договору оренди земельної ділянки.

За інформацією АТ «Сумиобленерго»


п»ї
Читайте в этой рубрике

В Сумах запутались с договорами на вывоз мусора

На совещании в Сумской мэрии 3 августа начальник горинспекции по благоустройству Руслан Голоперов поднял проблему, которая возникла в связи с проведением недавнего конкурса на определение в областном центре мусороперевозчиков. Территории, которые обслуживают ООО «А-Муссон» и «Сервисресурс»,... Читать статью полностью

Будівельний флагман Сумщини

Нові будинки - нові можливості!

Один із лідерів будівельного ринку міста Суми АТ «Сумбуд» продовжує будівництво найбільшого в нашій області проєкту - мікрора-

йону «Еспланада». Він складається з декількох десятків сучасних енергозберігаючих будинків, квартири в яких мають індивідуальне... Читать статью полностью

Сумщина в зеленой зоне: есть ли ограничения?

С 3 августа вступило в силу разделение Украины на четыре карантинные зоны - зеленую, желтую, оранжевую и красную в зависимости от эпидемической ситуации по коронавирусу.

Сумщина пока попала в зеленую зону. Что это значит? Остаются ли какие-то ограничения? У нас по-прежнему в силе... Читать статью полностью

Сумщина в зеленой зоне: есть ли ограничения?

С 3 августа вступило в силу разделение Украины на четыре карантинные зоны - зеленую, желтую, оранжевую и красную в зависимости от эпидемической ситуации по коронавирусу.

Сумщина пока попала в зеленую зону. Что это значит? Остаются ли какие-то ограничения? У нас по-прежнему в силе... Читать статью полностью

Хто на мера? В Сумах пройшли перші опитування

На якого майбутнього міського голову очікують жителі обласного центру

ПІслЯ офіційного оголошення Верховною Радою про проведення місцевих виборів 25 жовтня в Сумах стартували інтернет-опитування щодо очікувань жителів міста й майбутнього вибору мера. І результати їхні вийшли досить... Читать статью полностью

Новости
Реклама
Товары
Будь в курсе!
Новости
Товары