По делу

Обіцянки, які виконав Олександр Лисенко:

капітальні ремонти будинків, оновлення доріг і тротуарів, лікарень, будівництво нових садочків, і не тільки

ІдуЧи на вибори, традиційно кандидати дають купу передвиборчих обіцянок. Беруть зобов’язання відремонтувати дороги, школи, збудувати нові інфраструктурні об’єкти. Звісно, завжди цікаво, чи виконують вони свої обіцянки?

Наприклад, сумський мер Олександр Лисенко? За висновками експертів, на тлі багатьох українських мерів, що не здолали й половини своїх зобов’язань, міський голова Сум - справжній передовик.

«За минулі п’ять років наша команда чимало зробила, щоб місто стало комфортнішим та сучаснішим. Змін за цей час відбулося більше, ніж за останню чверть століття! Але головне - п’ять основних завдань, які ми з сумчанами планували спільно зробити на минулих виборах, виконані», - підводить підсумки Олександр Лисенко.

Що саме змінилося в Сумах за ці роки? Відкритість і прозорість

У місті за різними напрямами були створені громадські та експертні ради, які отримали можливість контролювати всі аспекти діяльності влади. Вже протягом чотирьох років міська рада Сум займає перші місця в Україні за прозорістю формування міського бюджету та доступністю до інформації.

Влада Сум вперше запропонувала городянам безпосередньо взяти участь в розподілі частини міської казни - був запроваджений так званий громадський (партиципаторний) бюджет. Коли міська влада виділяє певну кількість коштів на проєкти, які ініціюють самі сумчани. Зі свого боку, влада зобов’язана виконати їх, якщо вони переможуть у загальноміському голосуванні. В 2017 році бюджет участі м. Суми склав 5 млн. грн., а на 12 проєктів-переможців 2018 року було передбачено вже 10 млн. грн.! Останнє голосування показало, що проєкти сумчан підтримали рекордні 19,2 тис. мешканців міста.

Оновлення доріг та тротуарів

Завдяки міській програмі ремонту доріг, що реалізується протягом 5 років, проведено якісний ремонт багатьох доріг та тротуарів Сум, а також внутрішньоквартальних проїздів та дворових територій практично в усіх мікрорайонах міста. Завдяки ініціативі «Євродвір» відновлено вже 370 занедбаних дворів. Тільки за попередній, 2019 рік було облаштовано нових та розширено існуючих тротуарів, пішохідних та велодоріжок на 19 об’єктах на суму 13 млн. 800 тис. гривень! А цьогоріч Суми взялися за одне з найскладніших завдань - ремонт однієї з головних магістралей міста - вул. Харківської. Загальна вартість цих робіт становить 140 млн. грн.

Ліквідація корупційних схем в житлово-комунальній сфері

«Ми ліквідували монополію сумнозвісного КП «Сумижитло», яке свого часу контролювало майже весь житловий фонд міста. Тепер мешканці будь-якого будинку можуть вільно обирати між двома комунальними, п’ятьма великими приватними і більш як десятком невеликих житлово-експлуатаційних підприємств. Завдяки цьому між ними зростає конкуренція і, як наслідок, - якість послуг невпинно покращується», - зазначає очільник Сум.

Ремонти будинків, ліфтів, поводження з ТПВ

За міськими програмами ремонтів ліфтів та багатоквартирного житла (завдяки частковому фінансуванню мешканців будинків та вагомою підтримкою з міського бюджету) за ці роки в місті вже відремонтовано 573 ліфти, близько 1300 житлових будинків, 300 покрівель, оновлено 267 внутрішньобудинкових інженерних мереж. Проведені прозорі конкурси з вивезення твердих побутових відходів. Місто підготувало все необхідне до початку будівництва нового полігону для складування ТПВ.

Будівництво великих інфраструктурних об’єктів

За останні роки в Сумах з’явився новий дитячий садок у Хіммістечку, в міському парку

ім. Кожедуба побудували скейтпарк для молоді. А зараз у 12-му мікрорайоні зводять унікальний панорамний дитячий садок. На завершальній стадії - масштабне оновлення Театральної площі, стадіону «Авангард» та молодіжного центру «Романтика».

Багато й інших спільних здобутків за ці 5 років:

утримуємо тарифи за житлово-комунальні послуги на одному з найнижчих рівнів в країні;

утеплили 9 із 34 міських шкіл;

завершили ремонт двох міських лікарень, робимо - у ще одній;

оснащуємо медичні заклади якісним діагностичним і лікувальним обладнанням;

забезпечуємо безоплатне харчування хворих у лікарнях, співфінансуємо харчування учнів молодших класів шкіл;

допомагаємо учасникам АТО у придбанні житла;

продовжуємо розширяти мережу комунального транспорту;

підтримуємо низькі тарифи на проїзд і забезпечуємо знижку на проїзд пенсіонерів і пільговиків у приватних перевізників;

залучили понад 100 мільйонів доларів США іноземних інвестицій, що надає додаткових можливостей для реалізації міських програм.

«Багато проблем вже вирішено, є позитивні зміни, але, вважаю, більш суттєве оновлення потребує більше часу. Ми знаємо, як діяти далі. Над цим, маю надію, будемо працювати разом з вами, шановні містяни, і в подальшому!» - зауважив очільник Сум.


п»ї
Читайте в этой рубрике

Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» представила свою команду на Сумщині

На Сумщині 3 вересня відбувся Відкритий форум прихильників партії «ЗА МАЙБУТНЄ». У ньому взяли участь лідер партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Ігор Палиця, народний депутат від парламентської групи «ЗА МАЙБУТНЄ» Ігор Молоток, директор ТРЦ «Мануфактура» Володимир Лободін, голова сумського обласного... Читать статью полностью

На старт! Внимание! Выборы!

Что нужно знать сумчанам, чтобы правильно проголосовать 25 октября

5 сентЯбрЯ в Украине официально стартовала избирательная кампания по проведению местных выборов, которые назначены на 25 октября.

Одновременно будут проводиться и первые выборы в новосозданных ОТГ. В отличие от очередных,... Читать статью полностью

Как наказать оптовых стихийщиков?

Найти руководителя предприятия, чей наемный работник незаконно торгует, практически невозможно

Сумская власть никак не может придумать, как именно действенно бороться со стихийной торговлей или с нарушителями правил благоустройства города. Ведь в большинстве случаев к админответственности... Читать статью полностью

Андрій Деркач: «Вилікувати країну від епідемії

некомпетентності і жадібності неможливо, якщо не вилікувати владу»

У КиЄвІ відбувся з’їзд сили господарників і професіоналів - партії «Наш край». Прийнято офіційне рішення взяти участь у місцевих виборах у всі ради. Також була затверджена передвиборча програма «12 кроків для розвитку... Читать статью полностью

Будівельний флагман Сумщини

Будівельна техніка - для всіх робіт!

Один із найбільших забудовників в Сумській області - АТ «Сумбуд» - володіє технологіями, які дозволяють здійснювати замкнутий цикл робіт - від проєктування до випробування і здачі під ключ. Такий підхід дозволяє компанії утримувати мінімальні... Читать статью полностью

«Слуга Народу» йде на місцеві вибори: хто побореться за крісла мерів

ПартІЯ влади візьме участь у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

Таке рішення вчора ухвалили на сьомому позачерговому з’їзді, який відбувся на даху конгресно-виставкового центру «Парковий» в Києві. Крім представників партії та журналістів, у ньому взяли участь Президент Володимир... Читать статью полностьюНовости
Реклама
Товары
Будь в курсе!
Новости
Товары