По делу

«Слуга Народу» йде на місцеві вибори: хто побореться за крісла мерів

ПартІЯ влади візьме участь у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

Таке рішення вчора ухвалили на сьомому позачерговому з’їзді, який відбувся на даху конгресно-виставкового центру «Парковий» в Києві. Крім представників партії та журналістів, у ньому взяли участь Президент Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, голова ВР Дмитро Разумков та делегати з усієї країни. У «Слузі Народу» офіційно представили своїх кандидатів у мери обласних центрів. Розповідаємо, хто вони та яким був з’їзд правлячої партії.

Про що говорив голова «слуг»

Побороти корупцію і безглузду розтрату грошей місцевих громад, реалізувати стратегії розвитку регіонів, розширити велике будівництво, надати українській молоді перспективи гідної роботи та комфортного життя, а також довести: Україна різна, але водночас - єдина. Такими у своїй вступній промові назвав головні цілі «Слуги Народу» на місцевих виборах голова партії Олександр Корнієнко. І закликав 25 жовтня приходити на виборчі дільниці, щоб перезавантажити місцеву владу та зробити її нарешті «своєю».

«Щоб вже наступного після виборів дня ми могли сказати кожному українцю: це - твоя влада. Ти обираєш, ти впливаєш, ти контролюєш. Саме ти вирішуєш, яким бути твоєму місту чи селу, саме ти визначаєш своє майбутнє і майбутнє своєї країни. Адже Україна - це ти», - заявив під час вступної промови Олександр Корнієнко.

Голова політсили підбив здобутки року роботи оновленого парламенту: зняття депутатської недоторканості, повернення відповідальності за незаконне збагачення, завершення децентралізації, відкриття прозорих ринків землі, спирту та бурштину, а також - повне і всеосяжне припинення вогню на Донбасі завдяки зусиллям Президента Зеленського.

Втім, визнав Корнієнко, вдалося не все задумане. Причина - у старій системі корупції та брехні: «Її представники - старі політики, корумповані чиновники, олігархи, місцеві клани - немов зубами чіпляються за свої корупційні схеми, державні зарплати, незаконні статки».

Кандидати в мери - хто вони

У Рівному на посаду міського голови претендує Віталій Коваль. Нині він голова Рівненської обласної державної адміністрації, до того працював у банківській сфері та очолював підприємства в аграрній, транспортній і будівельній галузях. У своїй промові говорив здебільшого про «Велике будівництво». Підкреслив: це не лише дороги, садочки, лікарні та стадіони, а й реконструкція культурних, архітектурних пам’яток, зведення мостів.

«Є давня легенда про будівництво церкви. Один будівельник сказав, що кладе цеглину, другий - що зводить будівлю, а третій - що створює храм, який служитиме поколінням людей. Ми ставимося до великого будівництва як до такого храму для нашого та наступних поколінь, які житимуть на нашій богом даній землі», - зазначив у своїй промові рівненський кандидат.

У мери в Сумах «Слуга Народу» висунула Тетяну Рябуху, депутатку від власної фракції. До потрапляння в парламент вона працювала вчителькою початкових класів у рідних Сумах, тож на посаді мера особливу увагу хоче приділяти молоді. За її словами, стара політика зверхньо ставилася до молоді і була в неї останнім пріоритетом. Сумська кандидатка планує це виправити. Головна мета - каже - аби молоді люди лишалися жити і працювати в Україні.

У Дніпрі за мерське крісло боротиметься головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова, заслужений лікар України - Сергій Риженко. Попри медичний бекграунд, акцент у своїй програмі хоче зробити не лише на осучасненні лікарень, а й на якісних дорогах, метро та місцевому транспорті.

«Мета одна - зробити життя людей у Дніпрі кращим. Мільйони, які витрачаються на самовихваляння влади, витратити на потреби простих людей», - підсумував Риженко.

Підприємець, педагог, а до того ще й відомий артист і гуморист Олег Філімонов став кандидатом у мери Одеси. Але жартів у його промові було мало. Кандидат одразу ж перейшов до серйозного аналізу проблем у місті: втрата автентичного духу, занепад науки, культури та судноплавства, знищення санаторіїв і таборів відпочинку. З «міста вихідного дня» Філімонов хоче перетворити Одесу на «місто можливостей».

«Як людина, що йде на цю посаду, я зібрав команду спеціалістів, здатних це зробити. Щоб Одеса була середовищем появи письменників, художників, спортсменів, бізнесменів. Ми повернемо Одесі Одесу», - запевнив Філімонов.

Підприємниця та громадська діячка Тетяна Домбровська боротиметься за крісло міського голови Миколаєва. У своїй промові вона протиставила кандидатів від «Слуги Народу» нинішній регіональній еліті. «Зараз на місцях перебувають люди, які використовують децентралізацію не для розвитку своїх міст, а для збагачення. Ми будемо іншими. Більшість із нас переможе, і ми будемо користуватися не корупційними можливостями, а можливостями для розвитку своїх громад», - пообіцяла Домбровська.

У Черкасах від «Слуги Народу» балотуватиметься підприємець, засновник компанії «UKRAVIT» - Віталій Ільченко. У політиці він людина нова, проте вирішив спробувати побороти політиканство та корупційні схеми на посаді мера. «Всі ми - центральна і місцева влада - маємо працювати як єдина команда. Щоб країна була потужною, були робочі міста, молодь не виїжджала», - наголосив Ільченко.

«Слугу Народу» у Львові представить Тарас Кльофа - нині депутат Львівської міської ради, відомий лікар. Його кандидатуру схвалили на публічних праймеріз у Львові. Кльофа служив в Іраку в складі миротворчого контингенту, а також був учасником АТО на Донбасі. У своїй промові порівняв Україну з великим пазлом, де є туристичні та промислові, аграрні та індустріальні міста. Але немає непотрібних, кращих або гірших.

«Львів залишається серцем України. Реформа децентралізації дозволить підсилити цю унікальність і знайти ресурси для процвітання і розвитку міста», - заявив Кльофа під час виступу на партійному з’їзді.

Висунення в кандидати на посаду Київського міського голови Ірини Верещук сюрпризом ні для кого не стало. Її кандидатуру затвердили раніше на внутрішньопартійних праймеріз. Підтримав Верещук і Президент Володимир Зеленський. Зараз кандидатка в мери столиці займається законотворчою діяльністю у парламенті та очолює підкомітет з державної безпеки та оборони профільного Комітету ВР. А в 2010-2015 роках очолювала містечко Рава-Руська на Львівщині. Нині ж, каже, разом із командою готова взяти на себе відповідальність за столицю.

«Ми знаємо, що ми зможемо. Ми віримо в те, що ми робимо. Ми кращі, ми інші. Ми і є та зміна, на яку чекають, на яку сподіваються і якій вірять. Ми не обіцяємо дива. Ми обіцяємо тиху щоденну працю. Не купою галасливих слів, а тихою щоденною працею», - наголосила Ірина Верещук у своїй промові.

Президент, прем’єр, спікер

Після офіційного ухвалення рішення про участь «Слуги Народу» у місцевих виборах на сцену вийшов Президент Володимир Зеленський. Він заявив, що саме парламентська монобільшість стала драйвером знакових, історичних для України рішень. І зауважив - попереду Україну чекають важливі, складні та визначальні місцеві вибори.

«Ми точно знаємо, що наша країна може бути успішною тільки тоді, коли успішним буде кожен регіон. У центрі цієї історії - людина. Саме ти: киянин, галичанин, одесит, луганчанин або закарпатець - немає різниці. Саме тобі вести свій рідний край до процвітання», - заявив Глава держави.

Думку Володимира Зеленського підтримав і прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Наголосив: люди повинні бачити нове обличчя влади не лише у центрі, але й на місцях. І від імені Уряду пообіцяв докласти максимум зусиль, щоб українці відчували «синергію» влади у країні.

А голова парламенту Дмитро Разумков звернувся до кандидатів у мери із порадою - працювати так, аби не соромно було дивитися виборцям в очі. «Я хочу побажати всім нам в осінньому сезоні, щоб вистачило сил, наснаги, натхнення, бажання і головне - совісті. Совісті в тих обіцянках, які ми даємо і які ми повинні виконати», - підкреслив спікер Верховної Ради.

Підготував Сергій Вусенко

***

«Не треба боятися молоді в політиці. В політиці треба боятися брехні та корупції. Молодь повинна мати можливість «замовляти» державі політику, впливати на принципові для майбутнього державні рішення. Молодь повинна мати можливість формувати політику на державному і місцевому рівнях, встановлювати нові правила», - у своїй промові зазначила Тетяна Рябуха.


п»ї
Читайте в этой рубрике

Андрій Деркач: «Вилікувати країну від епідемії

некомпетентності і жадібності неможливо, якщо не вилікувати владу»

У КиЄвІ відбувся з’їзд сили господарників і професіоналів - партії «Наш край». Прийнято офіційне рішення взяти участь у місцевих виборах у всі ради. Також була затверджена передвиборча програма «12 кроків для розвитку... Читать статью полностью

Будівельний флагман Сумщини

Будівельна техніка - для всіх робіт!

Один із найбільших забудовників в Сумській області - АТ «Сумбуд» - володіє технологіями, які дозволяють здійснювати замкнутий цикл робіт - від проєктування до випробування і здачі під ключ. Такий підхід дозволяє компанії утримувати мінімальні... Читать статью полностью

На старт! Внимание! Выборы!

Что нужно знать сумчанам, чтобы правильно проголосовать 25 октября

5 сентЯбрЯ в Украине официально стартовала избирательная кампания по проведению местных выборов, которые назначены на 25 октября.

Одновременно будут проводиться и первые выборы в новосозданных ОТГ. В отличие от очередных,... Читать статью полностью

Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» представила свою команду на Сумщині

На Сумщині 3 вересня відбувся Відкритий форум прихильників партії «ЗА МАЙБУТНЄ». У ньому взяли участь лідер партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Ігор Палиця, народний депутат від парламентської групи «ЗА МАЙБУТНЄ» Ігор Молоток, директор ТРЦ «Мануфактура» Володимир Лободін, голова сумського обласного... Читать статью полностью

Как наказать оптовых стихийщиков?

Найти руководителя предприятия, чей наемный работник незаконно торгует, практически невозможно

Сумская власть никак не может придумать, как именно действенно бороться со стихийной торговлей или с нарушителями правил благоустройства города. Ведь в большинстве случаев к админответственности... Читать статью полностью

Обіцянки, які виконав Олександр Лисенко:

капітальні ремонти будинків, оновлення доріг і тротуарів, лікарень, будівництво нових садочків, і не тільки

ІдуЧи на вибори, традиційно кандидати дають купу передвиборчих обіцянок. Беруть зобов’язання відремонтувати дороги, школи, збудувати нові інфраструктурні об’єкти. Звісно, завжди... Читать статью полностьюРеклама
Товары
Будь в курсе!
Курсы валют в Украине
Новости
Новости
Новости
Товары