По делу

На область чекає «Велика реставрація»

Чим для Сумщини відзначився візит прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та профільного міністра?

Минулого тижня на Сумщину завітали прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. В рамках робочого візиту вони відвідали обласну лікарню, художній музей ім. Н.Онацького, національний академічний театр драми та музичної комедії ім.Щепкіна, садибу Харитоненків та поспілкувалися з журналістами.

Медичному містечку - бути!

Першими прем’єра зустрічали медики обласної лікарні. Очільник уряду ознайомився з роботою закладу та умовами перебування пацієнтів у стаціонарних відділеннях на вул. Ковпака, а також поспілкувався з колективом. Він відзначив, що лікарня є головним закладом Сумщини для надання високоспеціалізованої медичної допомоги населенню. Щорічно тут отримують послуги до 22 тис. пацієнтів - отже, для них мають бути створені сучасні та комфортні умови. У рамках проєкту президента «Велике будівництво» в лікарні продовжується добудова корпусу В, найближчим часом буде придбане нове обладнання, а площа реконструйованого приймального відділення має розширитися майже в чотири рази.

За словами Дениса Шмигаля, на найближчі роки пріоритетним напрямом з модернізації обласної лікарні є будівництво нового дев’ятиповерхового хірургічного корпусу. Такий проєкт масштабний та дороговартісний, тож перспектива його зведення - найближчі три роки, із залученням коштів ДФРР. «Хірургічний корпус - це частина майбутнього медичного містечка, доволі велика інвестиція, але вона суттєво змінить всю концепцію медицини не тільки на Сумщині, а й в найближчих регіонах. Медичне містечко на Сумщині має хороші перспективи - я впевнений, що ми його візьмемо як пілот, щоб потім зробити декілька аналогів по Україні», - заявив глава уряду.

Вже зроблений ескізний проєкт корпусу (близько 300 тис. грн. направлено з бюджету області), він пройшов експертизу. На часі - робота з виготовлення проєктно-кошторисної документації. Хірургічний корпус розрахований на 415 ліжок, його орієнтовна вартість з обладнанням та вертолітним майданчиком - 1,1 млрд. грн.

«Велика реставрація - 2021»: нове життя для культурної спадщини

Вже наступного року частиною проєкту «Велике будівництво» стане «Велика реставрація» - програма з відновлення понад сотні пам’яток архітектури та культури в усіх регіонах України. Сумщина також стане її учасником, адже нам є чим приємно вразити туристів!

Сумська ОДА розширила перелік об’єктів, які можуть бути внесені до списку ТОП-100 проєктів реставрації в Україні. Частину їх було презентовано Денису Шмигалю та Олександру Ткаченку під час наради. Деякі в Сумах вони відвідали особисто. Глава уряду був приємно вражений нашими перлинами - художнім музеєм ім.Онацького, де зберігаються понад 17 тис. творів мистецтва ХVІ-ХХІ ст., комплексом садиби Харитоненків, настінним панно «Птахи щастя» в театрі ім. Щепкіна тощо.

Серйозні перспективи у художнього музею ім. Онацького, - адже там, як розповів главі уряду голова Сумської ОДА Роман Грищенко, понад 90% творів мистецтва зберігаються в фондосховищі. Тому у рамках програми «Велике будівництво в культурі - 2021» очікується добудова сучасного 3-поверхового корпусу виставкового залу (орієнтовна вартість - 120 млн. грн.), створення відкритого підземного простору за принципом сучасного Версалю.

Планується і загальна реставрація будівлі музею. За оцінками експертів, вартість ремонту-реставрації об’єкту складає 35 млн. грн.

До речі, художній музей ім. Онацького з нагоди Всесвітнього дня туризму - завдяки співпраці з бізнесом - безкоштовно отримав сучасний комплект аудіогіду. Це обладнання розроблено та зібрано в Сумах.

Як зазначила директор департаменту культури, інформаційної політики та туризму Любов Карпенко, впровадження сучасних технологій в музейну сферу дозволить забезпечити якісне супроводження екскурсій різними мовами, а під час пандемії коронавірусу - створить умови для більш безпечного перебування відвідувачів.

Також за дорученням Романа Грищенка розроблено мобіль-ний додаток «Туристичні об’єкти Сумщини» з web-сервісом - для збору й систематизації інформації про туристично привабливі об’єкти Сумської області.

Комплекс садиби Харитоненків - унікальна пам’ятка Сумщини, яка також справила неабияке враження на поважних гостей. Як відзначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, це - надзвичайно великий об’єкт, який може стати не тільки «туристичним магнітом», а й культурно-мистецьким центром для всієї Сумської області. Щоб розкрити його туристичний потенціал, потрібне належне фінансування - додав Денис Шмигаль. Профільне міністерство вже ініціювало перетворення комплексу на культурно-мистецький центр. Орієнтовна вартість реставрації - 300 млн. грн. «Концепцією передбачається створення музейно-мистецького комплексу дозвілля у відповідності до стандартів ЄС, - повідомив Роман Грищенко. - До складу цього комплексу входять: музейний квартал, центр промоції та туризму, мистецькі лабораторії/майстерні, готель «5 зірок», сувенірна майстерня, парк мистецтв із зоною відпочинку та місцем проведення заходів в форматі OpenAir.

Також ми докладемо максимум зусиль, щоб панно «Птахи щастя» було внесене до Світової спадщини ЮНЕСКО. Ця родзинка була створена в 1980 році сумськими фарфористами за ескізами видатного українського художника-шістдесятника Віктора Зарецького, уродженця м. Білопілля».

Крім художнього музею, комплексу «Садиба Харитоненків», як повідомив на брифінгу голова ОДА, в перелік туристичних об’єктів, які потребують першочергової реставрації, ввійшли: собор Різдва Богородиці в Гамаліївці (в рамках історико-культурного заповід-ника «Державотворці Сіверщини»), Свято-Воскресенський кафедральний собор, садиба Линтварьових на Луці (м. Суми), Миколаївська церква (с. Юна-ківка), садибний будинок Кондратьєвих-

Суханових (с. Низи), садиба Л.Є. Кеніга (м. Тростянець), Круглий двір (м. Тростянець), Кияницький палац. За його словами, зараз цей перелік доопрацьовується, обласна влада ставить за мету повне відтворення архітектурної спадщини регіону.

«Я звертаюсь до об’єднаних громад області: подавайте свої пропозиції до ОДА, департаменту культури, інформаційної політики та туризму, - наголосив очільник області. - Чимало ідей вже враховано під час підготовки зазначених проєктів. Ми намагатимемося подати максимальну кількість наших пам’яток на конкурси. Будемо залучати кошти державного бюджету, інвестиції та інші джерела фінансування».

Вже підготовлені пакети документів та розроблена про-єктно-кошторисна документація по трьох об’єктах: Будинок державного банку (обласний художній музей ім.

Н. Онацького), Круглий двір (м. Тростянець), садиба Кеніга (м. Тростянець). «На наступному тижні їдемо в Кабмін із цими документами, - зазначив Роман Грищенко. - По решті об’єктів ставиться завдання максимально оперативно розробити ПКД та включити відповідні витрати до бюджетів. Програма «Велика реставрація» - це унікальна можливість для Сумщини оновити культурні пам’ятки, надати їм нового статусу і зробити Сумщину привабливою для туристів».

Ліза Павлова


п»ї
Читайте в этой рубрике

Аграрний бюджет: нові проблеми і старі розчарування

В УкраЇнІ почався традиційно непевний, тривожний і загадковий бюджетний процес - уряд презентував у парламенті проєкт Державного бюджету на 2021 рік. Як завжди, головний бюджет країни мало кому сподобався і викликав численні нарікання. Не виняток і аграрна частина документа - дрібні... Читать статью полностью

Сумські випускники матимуть значну перевагу!

Народні депутати України Тетяна Рябуха та Ольга Коваль проінспектували пілотні проєкти в системі дуальної освіти

З березнЯ 2020 року набуло чинності Положення Міністерства освіти і науки про дуальну форму здобуття профосвіти, яка передбачає, що наряду з теоретичною підготовкою учні... Читать статью полностью

Будівельний флагман Сумщини

Продовжуємо будівництво найбільшого проєкту в області!

Один із лідерів будівельного ринку міста Суми АТ «Сумбуд» продовжує будівництво найбільшого в нашій області проєкту - мікрора-

йону «Еспланада». Він складається з декількох десятків сучасних енергозберігаючих будинків, квартири... Читать статью полностью

Абонентам КСПУ включат горячую воду

С 1 октября в центральной и северной частях Сум, которые обслуживает КСПУ, наконец появится горячая вода, которой не было с самого апреля.

Правда, до начала отопительного сезона - то есть примерно две недели - подавать ее будет не КСПУ, а ООО «Сумытеплоэнерго» (СТЭ). И оно согласилось... Читать статью полностью

«Сумытеплоэнерго» купит экскаваторы

На последней сессии Сумского горсовета 23 сентября депутаты рассмотрели вопрос о внесении изменений в инвестиционную программу ООО «Сумытеплоэнерго» (СТЭ) на 2020 год.

Как объяснил директор СТЭ Дмитрий Васюнин, на сегодня все работы, которые были запланированы программой, уже практически... Читать статью полностью

Стратегія Юрія Чмиря: «Сумщина-2025»

Юрій Чмирь очолив команду ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ на місцевих виборах і поставив головне завдання - навести порядок, щоб на Сумщині життя людей стало кращим і комфортнішим.

Головний інструмент виконання цих планів - стратегія розвитку Сумської області «Сумщина-2025». Раніше... Читать статью полностью

Чернеччинська ОТГ: «Буде вам Європа вдома!»

Як одній із наймолодших громад Сумщини вдалося увійти у 200 найкращих ОТГ України?

Три роки тому на Охтирщині була створена Чернеччинська об’єднана територіальна громада у складі 9 сільських рад, до яких входять 32 села із населенням майже 11 тисяч мешканців.

Пройшло досить небагато... Читать статью полностью

«Я звик перемагати», - Володимир Лободін, кандидат на посаду Сумського міського голови

ТВК зареєструвала Володимира Лободіна кандидатом на посаду міського голови від партії «ЗА МАЙБУТНЄ».

Також від політсили затвердили 42 кандидатів у депутати до Сумської міської ради. Вони будуть у бюлетенях сумчан на шести округах міста.

«Подавав документи на реєстрацію особисто.... Читать статью полностью

Тайной приватизации больше нет

Где и при каких условиях будет продаваться госимущество в Сумской области?

К приватизации государственного имущества можно относиться по-разному. Но, без сомнения, если госимущество никак не используется, приходит в упадок, отдать, а лучше продать его в хорошие руки, например инвестору,... Читать статью полностьюНовости
Реклама
Товары
Будь в курсе!
Новости
Товары