Соціум

Кадетський корпус: у Сумах чи в Хмельницькому?

Область категорично проти перенесення одного зі своїх навчальних закладів у інше місто

ПІД час ворожих обстрілів обласного центру особливо дісталося Сумському державному ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка - у навчальному закладі був пошкоджений корпус.

Ще з ранку 24 лютого керівництво кадетки, одразу після початку російського вторгнення, отримало вказівку з адміністрації Держприкордонслужби (заклад підпорядковується Державній прикордонній службі) убезпечити усіх вихованців, направивши їх до місць проживання. А 1 квітня було отримано наказ про переведення навчального закладу з Сум до Хмельницького, де базується Національна академія Державної прикордонної служби України.

Необхідність тимчасового переміщення ліцею у більш безпечне місце, як пояснювала Держприкордонслужба, пов’язана зі значною близькістю ворожих військ та пошкодженням приміщення навчального закладу - тоді як міська влада та керівництво вишів міста Хмельницького готові забезпечити умови для проживання та якісного очного навчального процесу ліцеїстів. Проте ні колектив кадетки, ні батьківська громадськість не вважають за необхідне переїздити в інше місце за сотні кілометрів.

До речі, мова йде про переїзд 250 працівників ліцею. Педагоги побоюються, що заклад не планують повертати до Сум, бо про терміни переїзду в наказі не йдеться. Цей рік, говорять, можна закінчити дистанційно. Зараз навчають дітей онлайн.

Тож яка подальша доля ліцею? Голова Сумської ОВА Дмитро Живицький постійно повідомляє про перемовини з цього питання: «Ми боремося за те, щоб ліцей залишився в Сумах. Розуміємо, що на території Сумської області були бойові дії - можливо, на той момент і була доцільність в прийнятті такого рішення. Проте воно не висічене на камені - його можна змінювати. Адже на сьогодні немає необхідності переводу ліцею до Хмельницького. Працюємо над тим, щоб він, як і раніше, був у Сумах!»

Останні новини такі: «Мав серйозну розмову з Офісом президента щодо кадетського корпусу, - сказав очільник області. - Нас підтримують у тому, щоб заклад і надалі був у Сумах. На жаль, Держприкордонслужба, у підпорядкуванні якої знаходиться ліцей-інтернат, поки що не задовольняє наше прохання. Навіть більше - нашу вимогу! Тож продовжуємо працювати над тим, щоб було скасовано рішення про перенесення нашого кадетського корпусу до Хмельницького! Ми щоденно доповідаємо керівництву країни, що це наша спільна вимога - колективу, батьків, дітей. Усіх сумчан і мешканців Сумщини!»

Сподіваємося, що сумчан почують. Адже навчальні заклади - дуже важливі для обласного центру і області в цілому. Це наша перспектива розвитку. І прикро, що, нарешті позбувшись російської навали, області тепер доводиться боротися за своє майбутнє...


п»ї
Читайте у цій рубриці

Втрати: в Сумах попрощалися з двома захисниками України

2 травня у Сумах провели в останню путь Євгенія Приходька, який віддав своє життя за свободу України. Боєць 95-ої десантно-штурмової бригади загинув 14 квітня, отримавши осколкові та кульові поранення, несумісні з життям. Трапилося це під час оборонного бою на околиці населеного пункту... Читати статтю повністю

Ворог найбільше замінував кладовища

У Тростянці вже знешкоджено понад три тисячі пасток - розтяжок, снарядів та гранат

РОЗТЯЖКИ, гранати, міни, снаряди - після перебування орків на Сумщині земля буквально нашпигована вибухо-небезпечними предметами і піротехніки щодня знешкоджують десятки «сюрпризів».

Лісосмуги, польові... Читати статтю повністю

У Тростянці на місці зруйнованої п’ятиповерхівки може бути меморіал

Як повідомив керівник Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький, столичні фахівці разом із нашими архітекторами продовжують працювати над концепцією відновлення міста. Вже є попередні результати, напрацьовані ескізи.

«Найближчим часом буде визначено, чи можливо... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!