Люди

Врятувати ноги вже не було шансів...

Як від знущань окупантів 28-річний тростянчанин втратив обидні ступні

АНАТОЛІЮ Філіпову 28 років. Під час окупації він залишився в рідному Тростянці. Морозного вечора молодий чоловік йшов до товариша, коли на вулиці його зупинили російські солдати - схопили і прив’язали до стовпа. Так він відморозив ноги, а два тижні тому Анатолію ампутували обидві ступні.

«Російські солдати мене впіймали і ввечері прив’язали до стовпа. А вже вранці, коли люди вийшли з підвалів чи з квартир, - відв’язали мене. Спочатку ходив, а потім з ногами проблеми почалися, ступні почали поступово чорніти. Тоді я звернувся у нашу лікарню - у Тростянці. Там мене протримали 20 днів, потім її розбомбили і почали людей відправляти додому, тому що в медзакладі стало небезпечно», - розповів чоловік «Суспільному».

Коли це все з ним трапилось - не пам’ятає, каже, що була зима і холодно. «Ходив, ноги боліли, а потім, в один момент на ноги «впав». Вставати міг тільки за допомогою стіни. Об стіну спирався, якось на ногах повз хоча б хоч щоб води попити». У покинутому будинку, де він опинився після обстрілу росіянами Тростянецької лікарні, чоловіка знайшли місцеві підлітки і викликали швидку. Його доправили до Охтирської лікарні.

«9 квітня він був доставлений каретою швидкої медичної допомоги з одного зі зруйнованих будинків Тростянця - без свідомості, у вкрай важкому стані з загальним переохолодженням та відмороженням нижніх кінцівок, стан хворого був критичний», - розповів завідувач хірургічним відділенням Олександр Лисенко.

Врятувати ступні Анатолія вже не було шансів, говорить лікар: «Він пройшов курс лікування, провели дезінфекційну терапію, прокапали. Але хворий мав відмороження обох стоп 4-го ступеню, тобто, простими словами, гангрена була. 15 квітня йому проведено оперативне втручання - ампутація обох ступень».

Нині Анатолія готують до протезування. Надалі, коли запрацює МСЕК, хворому дадуть інвалідність.


п»ї
Читайте у цій рубриці

14-річний Влад допомагає відновлювати Охтирку

МІСТО-ГЕРОЙ Охтирка, яке дуже постраждало від російської агресії, відновлюється! І заслуга в цьому людей, які не можуть стояти осторонь: волонтерів, небайдужих і звичайних охтирчан, яким болить доля рідного дому.

Виявляється, серед них є й юні помічники - як ось Влад, про якого розповів... Читати статтю повністю

Як конотопчанка - навідниця САУ підсмажує ворога

КОНОТОПЧАНЦІ Тетяні Чубар усього 23 роки. П’ять із них дівчина віддала службі у ЗСУ.

Від початку військового нападу росії на Україну вона воює в 58-й окремій мотопіхотній бригаді ім. Гетьмана Івана Виговського, служить навідницею самохідної артилерійської установки.

23-річна білявка,... Читати статтю повністю

Тони, крейсер «Москва»!

Двоє підлітків із Сум створили гру, де треба топити російські кораблі

БЛИЗЬКО тижня тому вийшла патріотична міні-гра, де потрібно нищити російські кораблі та зомбі-солдатів, які намагаються висадитися на український острів.

Гра нагадує про події першого дня війни - 24 лютого 2022... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!