Наше місто

Чому не на всі вулиці їздять тролейбуси?

На Роменській та Білопільському шляху необхідно ремонтувати та частково замінити кабель і тролею

ТАКЕ питання останнім часом задають сумські пасажири операторам гарячої лінії КП «Електроавторанс» та в соцмережах чи не щодня.

Про причини

В ніч проти 23 квітня сталася аварія. Після виїзду аварійних бригад на місце з’ясувалося, що знеструмленою виявилася центральна частина Сум. В результаті кропіткої роботи енергослужби КП на 7-му ранку рух тролейбусів вдалося частково відновити (деякі, аби не допустити транспортного колапсу, перевозили пасажирів за зміненими схемами маршрутів). Однак ділянка вул. Чорновола - вул. Роменська - Білопільський шлях так і залишилася без живлення.

Про перебіг ремонтних робіт

Протягом двох тижнів аварійні бригади «Електроавтотрансу» разом із іншими фахівцями профільних організацій працюють у посиленому режимі. За цей час вдалося з’ясувати, що знеструмлення зумовлене пошкодженням ізоляції підземного кабелю, що унеможливлює його подальшу експлуатацію: шукаючи головне місце пошкодження, нарахували 196 муфт (до речі, перша з них була встановлена у 1971 р.); ситуація загострилася в результаті березневого артобстрілу (від вибухової хвилі почалося зміщення ґрунту).

Коли поїдуть?

Наразі керівництво «Електроавтотрансу», опрацювавши висновки профільних експертів, звернулося з офіційним листом до голови м. Суми та запропонувало шляхи вирішення проблеми. Олександр Лисенко пообіцяв не тільки винести питання термінового ремонту на розгляд виконкому, а й сприяти виділенню коштів на ремонт та часткову заміну кабелю й тролеї.

Чому не можна пустити на цю ділянку тролейбуси з автономним ходом? Бо дуже велика протяжність маршруту, без підзарядки такий тролейбус його не подолає. Передбачаючи питання, чому не можна пустити туди автобуси, директор КП «Електроавтотранс» Андрій Новик зазначив: «Враховуючи економічні та технічні можливості, КП випускає на лінію максимальну кількість комунального транспорту, на яку спроможне в нелегких умовах сьогодення. Хочу нагадати, що проблема з пальним (яка виникла із початком військового стану в Україні), нікуди не зникла. Разом зі службою руху опрацьовуємо усі можливі варіанти по відновленню транспортного сполучення. Зокрема, надане доручення розробити оптимальну схему для роботи в цьому напрямку комунальних автобусів. Як варіант, це стане можливим за умови часткового скасування спецрейсів, які були організовані ще у лютому і не припиняють своєї дії і до сьогодні, та дублювання комунальними автобусами схем деяких тролейбусних маршрутів, зокрема №1 та №5».

Колектив підприємства звертається до пасажирів із проханням з розумінням сприймати ситуацію. Про точні дати завершення робіт мова не може йти, однак зі свого боку КП робить усе можливе, аби відновити рух тролейбусів якнайшвидше.


п»ї
Читайте у цій рубриці

16 терміналів Starlink - для Сум та області

Які саме міські установи та обласні населені пункти отримають доступ до Інтернету

УЧЕТВЕР, 5 травня, в Сумах відбулася передача 16 терміналів Starlink, які будуть працювати в Сумській та сусідніх громадах.

Нагадаємо, що після початку повномасштабної війни росії проти України засновник... Читати статтю повністю

З 9 травня в Сумах відновили ще два автобусних маршрути!

З понеділка, 9 травня, КП «Електроавтотранс» відновило курсування автобусів за маршрутами №62 (Баранівка - аеропорт) і №63 (Баси - Ганнівка).

Перший обслуговуватимуть два автобуси, перший/останній рейси: вул. Лісна - 6.40, 18.15; аеропорт - 6.57, 17.20.

За другим маршрутом перевезення... Читати статтю повністю

На ціни продуктів може вплинути зміна вартості пального

Заступник начальника відділу торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Галина Даценко під час апаратної наради в Сумській міськраді повідомила, що наразі на території Сумської міської тергромади працюють 410 магазинів із реалізації продовольчих товарів. Графік роботи крамниць залежить... Читати статтю повністю

Скільки саме сумчани платитимуть за сміття після коригування тарифів ?

Під час останнього засідання виконкому Сумської міськради було ухвалене рішення щодо коригування ТОВ «Сервісресурс» та КП «Чисте місто» тарифів на послуги з поводження з твердими побутовими відходами, що утворюються на території Сумської міської ТГ.

Саме з такою заявою наприкінці... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!