Наше місто

16 терміналів Starlink - для Сум та області

Які саме міські установи та обласні населені пункти отримають доступ до Інтернету

УЧЕТВЕР, 5 травня, в Сумах відбулася передача 16 терміналів Starlink, які будуть працювати в Сумській та сусідніх громадах.

Нагадаємо, що після початку повномасштабної війни росії проти України засновник компанії SpaceX Ілон Маск запустив в Україні підтримку сервісу супутникового Інтернету Starlink і надіслав термінали, які забезпечують зв’язок із супутниками.

16 терміналів, які надійшли до Сум, - це гуманітарна допомога у рамках програми USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Такі термінали стали життєво необхідними не тільки для військових, а й для органів місцевої влади, лікувальних закладів, установ соцзахисту та житлово-комунального господарства. Адже важливо, щоб усі мали доступ до Інтернету та могли працювати з різними даними, а також у разі виникнення складних ситуацій.

У Сумах було ухвалено рішення, що такими терміналами повинні обов’язково бути забезпечені лікарні та первинна ланка медичних установ, КП «Міськводоканал», а також адмінбудівлі, де розташовані департамент інфраструктури міста та департамент соцзахисту населення. Керівникам же старостинських округів ще необхідно визначитися, де будуть установлені ці пристрої.

Термінали вже почали встановлювати на території Сумської громади. Такі установки отримають і населені пункти з сусідніх громад: Угроїди, Велика Рибиця, Кияниця, Великий Прикіл. Суми вирішили направити чотири термінали саме в ці точки області, оскільки там погано працює мобільний Інтернет та немає гідних альтернатив.

За інформацією керівництва Сум, місто подало ще заявки для отримання установок для користування швидкісним Інтернетом від SpaceX.


п»ї
Читайте у цій рубриці

Скільки саме сумчани платитимуть за сміття після коригування тарифів ?

Під час останнього засідання виконкому Сумської міськради було ухвалене рішення щодо коригування ТОВ «Сервісресурс» та КП «Чисте місто» тарифів на послуги з поводження з твердими побутовими відходами, що утворюються на території Сумської міської ТГ.

Саме з такою заявою наприкінці... Читати статтю повністю

На ціни продуктів може вплинути зміна вартості пального

Заступник начальника відділу торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Галина Даценко під час апаратної наради в Сумській міськраді повідомила, що наразі на території Сумської міської тергромади працюють 410 магазинів із реалізації продовольчих товарів. Графік роботи крамниць залежить... Читати статтю повністю

З 9 травня в Сумах відновили ще два автобусних маршрути!

З понеділка, 9 травня, КП «Електроавтотранс» відновило курсування автобусів за маршрутами №62 (Баранівка - аеропорт) і №63 (Баси - Ганнівка).

Перший обслуговуватимуть два автобуси, перший/останній рейси: вул. Лісна - 6.40, 18.15; аеропорт - 6.57, 17.20.

За другим маршрутом перевезення... Читати статтю повністю

Чому не на всі вулиці їздять тролейбуси?

На Роменській та Білопільському шляху необхідно ремонтувати та частково замінити кабель і тролею

ТАКЕ питання останнім часом задають сумські пасажири операторам гарячої лінії КП «Електроавторанс» та в соцмережах чи не щодня.

Про причини

В ніч проти 23 квітня сталася аварія. Після... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!