Наше місто

30 млн із міської казни - замало

Сумський виконком ухвалив 11 травня звернення до центральних органів влади щодо врегулювання питання грошового забезпечення добровольчих формувань тергромад у період воєнного стану. Звернення адресоване президенту України, ВР, Раді національної безпеки і оборони України, Міноборони.

Як зазначається в документі, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну сумчани самоорганізувалися в добровольчі загони збройного спротиву окупантам. Через короткий час ці загони стали поступово оформлюватися в добровольчі формування Сумської міської тергромади. Нині їх понад 10, і вони потребують фінансового забезпечення.

«Якщо в перший місяць функціонування добровольчих формувань їхні члени мали можливість забезпечити себе та свої родини за рахунок власних накопичень, в подальшому, враховуючи відсутність доходів від мирної праці, до органів місцевого самоврядування від добровольчих формувань почали надходити повідомлення щодо мате-ріальних складнощів добровольців та звернення щодо можливої грошової допомоги з боку органів місцевого самоврядування», - йдеться у зверненні.

Попри серйозні проблеми з наповненням дохідної частини бюджету громади, міська рада віднайшла можливість допомогти членам добробатів і спрямувала 30 млн грн на виплату разової матеріальної допомоги членам формувань. Втім, ця сума в розрахунку на кожного члена добровольчого формування є значно меншою у порівнянні з грошовим забезпеченням військовослужбовців ЗСУ чи Нацполіції.

«Останнє не знижує боєготовність добровольчих формувань та їхній бойовий дух у боротьбі проти ворога, але породжує почуття несправедливості в грошовому забезпеченні за виконання тих самих завдань. Невизначеність у питаннях грошового забезпечення, як пояснюють командири добровольчих формувань, створює атмосферу незадоволення з боку членів добровольчих формувань, які у повному складі з 24 лютого 2022 року залишалися на території Сумської міської громади та захищали рідну землю», - говориться в документі.

Враховуючи викладене, виконком попросив якомога швидше ініціювати внесення змін до чинного законодавства України для врегулювання питання грошового забезпечення членів добровольчих формувань територіальних громад в період воєнного стану за кошти держбюджету.


п»ї
Читайте у цій рубриці

«О бедном Гусаре замолвите слово...»

ДО Меморіалу Слави поки що не дійшло, а от те, що було простіше демонтувати, місцеві активісти швиденько прибрали. 28 квіт-ня з Сум зникла контактна скульптура Гусара. Ця подія була дивна: люди, які забрали скульптуру, не мали на те жодного законного рішення. Але й вони запевняють:... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!