Ділова розмова

Не алюмінієва труба, а касета з ракети...

Як сумські вибухотехніки очищають область від ворожих боєприпасів

МИНУЛОГО тижня протягом дня мобільна група працівників вибухотехнічного відділу ГУНП у Сумській області обстежила два населених пункти на Лебединщині.

Так, в с. Ворожба фахівці провели обстеження підбитого російського танка Т-72 Б3. На щастя, снарядів у ньому не знайшли, але поліцейські виявили і зняли з розбитої техніки елементи активної броні, що містять у собі небезпечну вибухову речовину.

А от поряд із с. Московський Бобрик, майже на кордоні Сумщини з Полтавщиною, проблем виявилося більше. Представники місцевої влади показали вибухотехнікам довгу сріблясту трубу, що застрягла в ґрунті поряд із польовою дорогою за кілька кілометрів від населеного пункту. Добре, що ця алюмінієва труба не потрапила на очі дітям або збирачам металобрухту, бо на-слідки могли би бути смертельними!

Як повідомили працівники вибухотехнічного відділу ГУНП, виявилося, що це касета, якою споряджається ракета з РСЗВ «Ураган». Всередині ракети РСЗВ «Ураган» розміщується три таких касети, а в кожній із касет знаходиться кілька суббоєприпасів - касетних бомб.

«Одна така касетна бомба, вагою близько двох кілограмів, несе в собі заряд вибухової речовини масою 300 г і споряджена готовими вражаючими елементами у кількості 370-400 штук. Кожен із таких боєприпасів призначений для того, щоб вбивати, ранити. Коли ви бачите десь на землі подібні боєприпаси, до них навіть підходити не можна, не те що рушати з місця. При спробі підняти таку «бомбочку» чи навіть зрушити вона вибухає. Тому такі предмети знешкоджуються на місці», - коментує старший інспектор вибухотехнічної служби ГУНП в Сумській області Ігор Черняк.

Тож небезпечна знахідка була знищена прямо в полі за допомогою накладного заряду вибухівки. Уламки начиненої бомбами касети розлетілися на десятки метрів навкруги, а на місці вибуху в землі з’явилася чимала вирва.

Поліція закликає громадян при виявленні будь-яких пі-дозрілих предметів, схожих на боєприпаси, бути дуже обачними. Ні в якому разі не підходьте до снаряду, міни чи ракети, що не спрацювали. Позначте місце знахідки та повідомте про небезпечний предмет органи влади, по-ліцію або військових!


п»ї
Читайте у цій рубриці

Замість «Сумигаз Збуту» - «Нафтогаз»

Чому близько 380 тисячам споживачів газу області змінили постачальника?

З 1 червня всі побутові споживачі газопостачальних компаній, які працювали під брендом «Твій Газзбут», почали отримувати паливо від іншого постачальника - компанії «Нафтогаз України».

Чому так сталося? Річ... Читати статтю повністю

Що не варто дарувати коханому на день народження?

Кожна дівчина любить балувати свого коханого в його день народження і влаштовувати для нього справжні сюрпризи. Це може бути грандіозна сюрприз-вечірка або навпаки тихе сімейне застілля, але найголовніше - це вручення подарунка. І найскладніше - це по-справжньому догодити чоловікові... Читати статтю повністю

Для енергогалузі важлива кожна гривня!

ВЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬ-НІЙ компанії «ЕНЕРА СУМИ» закликають клі-єнтів вчасно оплачувати рахунки. В умовах воєнного стану не припиняється постачання електроенергії населенню через борги. Проте, якщо споживач не розрахувався за попередній період, сума заборгованості додається до наступної... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!