Наше місто

Підвищення тарифів на проїзд не буде!

БУКВАЛЬНО кілька тиж-нів тому в Кременчуці збільшили тарифи на проїзд у громадському транспорті. З 1 червня в тролейбусах вартість проїзду - 10 грн, а в комунальних автобусах - 12. У приватних же автобусах вартість одного квитка становить 15 грн ще з 26 травня.

Заговорили про можливість зростання цін на проїзд і в громадах Сумської області. А що сумські маршрутники? Чи не ставлять питання підвищення тарифів і вони - поцікавився ВШ у очільника Сум.

За словами Олександра Лисенка, він давно вже попередив приватних перевізників, щоб вони не зверталися з такими питаннями: «Ніхто нічого підвищувати не буде. А по-друге, спочатку була рекомендація Кабміну - не підвищувати тарифи під час воєнного стану, а зараз зареєстрований подібний законопроєкт і буде прийнято відпо-відний закон. І ми всіх попереджаємо про це. Одне зауваження - повинна бути компенсація. Якщо розрахунки перевізників будуть вищі, то орган, який запроваджує закон, повинен запропонувати шляхи компенсації. У випадку з перевезеннями це, мабуть, буде Сумська міська рада і місцевий бюджет. Але поки що офіційно перевізники до нас не звертались».

Ще одне питання, яке на часі в Сумах, - тривалість роботи маршрутних автобусів. Громадський транспорт у місті запрацював вже досить давно, але якщо комунальний їздить майже за графіками, то з приватним вистачає проблем. По-перше, мало машин на маршрутах, по-друге, після п’ятої-шостої вечора їх уже практично немає. Чи може сумська влада врегулювати питання роботи маршруток у вечірній час?

«Останні десять днів у нас є невелике збільшення приватного транспорту і, можна сказати, деяке покращення, - вважає місь-кий голова Сум. - Але і проблем вистачає. Тому що мало водіїв - не всі повернулися до роботи. Є й пошкоджений транспорт - без вікон, без коліс. Так, часто замість 12 машин, які повинні бути на маршруті, наприклад, працює вісім. Стосовно режиму роботи - в них була єдина «відмазка»: комендантська година. Оскільки необхідно дві години, щоб водії могли пішки чи на якомусь транспорті дістатися додому. Проте зараз комендантська година настає пізніше. Будемо проводити перемовини, щоб працювали і маршрутки. Але скажу одразу: навіть якщо буде їздити більше автобусів, графік їхньої роботи може не витримуватись. Тому що заправка забирає досить багато часу: є черги, тому хтось обов’язково чергує. У кого дизель - це взагалі велика проблема. І така ситуація й по районах, і по області. Навіть із комунальним транспортом - зараз все в ручному режимі». Тож зрозуміло, що сумчанам поки що не можна розраховувати на повне відновлення роботи всього громадського транспорту. Війна, хоч наче трохи й відступила від міста, проте суттєво впливає на ситуацію... Проте тримаймося. Все буде Україна!


п»ї
Читайте у цій рубриці

Які об’єкти будуватимуть, незважаючи на війну?

ЗАЗВИЧАЙ кожного року місто планує певну кількість великих об’єк-тів, які буде втілено в життя протягом цього часу. Але військова агресія росії призвела до зміни багатьох планів, у тому числі й будівельних. Від чого довелося відмовитися в сфері будівництва, а які об’єкти, навпаки,... Читати статтю повністю

У Сумах орендарів комунальної власності планують звільнити від орендної плати

НА сайті Сумської міської ради 31 травня з’явився проєкт рішення про звіль-нення орендарів від орендної плати за користування майном комунальної власності Сумської міської територіальної громади на період дії воєнного стану.

Міська влада хоче зробити це з метою підтримки підприємців... Читати статтю повністю