Соціум

Сумщина продовжує відновлюватися

НАСТАНЕ день, коли ми відбудуємо наші міста, селища і села, які так жорстоко понівечили російські окупанти. Відновлення Сумщини вже відбувається, незважаючи на під-ступні дії ворога на прикордонні. Нехай не так швидко і масштабно, адже по собі ро-сіяни лишили знищені дороги, житлові будинки, соціальні об’єкти, підприємства...

«Ми - північний форпост, який закрив собою Україну, - говорить керівник Сумської ОВА Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ. - Понад пів тисячі кілометрів кордону з ворогом тримаємо ціною життів наших захисників. Сумщина під ворожими обстрілами подовжує працювати і відновлюватись! Вже відновлено рух потягів сполученням до Києва, Харкова, Івано-Франківська. Лікарні отримують автомобілі швидкої допомоги, обладнання, генератори. У нас ремонтуються дороги, лагодяться пошкоджені будинки та об’єк-ти інфраструктури. Вже ліквідовано ямковість на понад 30 тис. кв. м доріг, частково відновлено 45 об’єктів».

Днями Дмитро Живицький разом із керівництвом Служби автомобільних доріг у Сумській області обговорив хід робіт і проблемні моменти ремонту дороги Суми - Полтава. Ділянку траси від Верхньої Сироватки (протяжність понад 50 км) завершили ремонтувати минулого року. Цьогоріч російська армія, «катаючись» по ній танками, частково зруйнувала покриття, знесла 1,5 км бар’єрної огорожі, 13 опор освітлення, виламала бордюри на кільцевій розв’язці. «Після звільнення області від росіян перш за все ми розчистили дорогу від знищеної ворожої техніки, ґрунту та улам-ків, ліквідували аварійну ямко-вість, демонтували пошкоджені відбійники та електроопори, - уточнює керівник ОВА. - Плануємо завершити ремонт кільцевої розв’язки, відновити бар’єрну огорожу та поновити світлоповертаючі елементи на особливо небезпечних ділянках.

Дорожній рух має бути безпечним, логістика - оптимальною. Це важливі моменти в питанні відновлення населених пунктів, які постраждали від дій ворога».

Продовжується робота й по відновленню Охтирської ТЕЦ, зруйнованої ворожими авіаудара-ми. Це - єдиний надавач послуг теплової енергії, гарячої води для населення, бюджетних установ та інших організацій міста. «Охтирська ТЕЦ сьогодні в фокусі уваги уряду, обласної військової адміністрації та місцевої влади, - наголосив Дмитро Живицький. - Відновлення теплопостачання в Охтирці - питання номер один, адже люди в опалювальний сезон мають бути з теплом».

За його словами, свої проєкти вже представили три компанії, які готові взятись за цю роботу, враховуючи нинішні реалії і дуже стислі терміни реалізації. Перший варіант передбачає змі-шану систему опалення, яка включає модульну котельню (20 модулів по 1,5 МВт), що працює на альтеративному паливі: щепі, пелетах, і окремо газову котельню. Як пояснюють автори проє-кту, котельні можуть використовуватись окремо, виходячи з нагальних потреб і ціни на паливо. Вихід з ладу одного модуля не позначиться на роботі всієї котельні, завжди є резервне джерело, не потрібні капітальні будівлі (лише асфальтований майданчик), а отже, немає потреби і в дозволах, отримання яких потребує часу. За підрахунками фахівців, при такому підході ціна однієї гігакалорії буде чи не найнижчою в Україні. Орієнтовна вартість такого проєкту складає 150-180 млн грн.

Другий варіант передбачає модульні котельні, які використовуватимуть чотири види палива: газ/мазут і пелети або щепу (дрова). Акцент буде зроблено саме на газовій котельні потужністю 18 МВт з 30 МВт, необхідних для функціонування системи теплопостачання міста з широким вибором видів палива. Всі елементи - модульні, швидко відновлювальні. Є можливість використання існуючої хімводопідготовки. Проєктом передбачено розміщення генеруючого обладнання в різних місцях, щоб навіть влучання ракети не призвело до зупинки ТЕЦ. Компанія виконує роботу «під ключ» (від виготовлення обладнання до здачі в експлуатацію). Вартість проєкту - 126 млн грн. Орієнтовна ціна 1 Гкал: газ - 4,05 грн, мазут - 1,9 грн, щепа - 2,22 грн (+15% транспортування).

Третій варіант запропонований фахівцями НАК «Нафтогаз»: котельня на альтернативному паливі. Проєктом передбачено встановлення двох котлів потужністю по 20 МВт кожний, які працюють на щепі. Автори пропозиції зазначають, що при наявності власного щепоподрібнюючого комплексу це питання вирішується швидко і не потребує залучення до процесу сторонніх підприємств. Орієнтовна вартість проєкту - 150 млн грн (незалежно від коливання ціни і поставок газу). Обладнання - в наявності, компанія бере на себе не тільки всі роботи, а й фінансування проєкту.

«Всі пропозиції будуть детально опрацьовані. Ми маємо ухвалити спільне рішення щодо вибору моделі відновлення теплопостачання Охтирки, - підсумував Дмитро Живицький. - Окрім цього, терміново має бути розроблена схема теплопостачання міста - документ, який власне визначить напрями модернізації магістральних та внутрішньобудинкових мереж з урахуванням основних характеристик обладнання, яке буде обрано».


п»ї
Читайте у цій рубриці

Біля 40 будинків - непридатні для проживання

Читати статтюНАРІВНІ з іншими населеними пунктами, які постраждали від навали російського агресора, зазнало руйнувань і місто Суми. Для кожної постраждалої сім’ї чи підприємства відбудова - дуже вартісна справа.

Саме тому в Сумах, не чекаючи, поки проєкт закону про відшкодування вартості пошкоджень,... Читати статтю повністю

Дах тече після ремонту...

Читати статтюРЕМОНТ даху в багатоповерхових будинках - справа нелегка, бо в більшості випадків потребує дуже багато коштів, які обчислюються не одним десятком тисяч гривень. І дуже прикро, коли після ремонту, в який люди вкладають власні фінанси, проблема не вирі-шується і вода, як і раніше,... Читати статтю повністю

Як пройшов минулий тиждень на Сумщині?

7 червня - в ніч на 7 червня російський ворог обстріляв Середина-Буду. Обстріл почався близько 5-ї ранку, було сім пострілів з міномета 120 мм калібру з боку села зерново брянської області, за ними відкрили й артилерійський вогонь. Щонайменше шість будинків, господарча споруда та... Читати статтю повністю

Коли поїздка - квест на виживання

Як на Сумщині відновлювалося транспортне сполучення - на прикладі одного маршруту

ШЛЯХ від Сум до Пожні, а точніше - до підірваного мосту, що веде до Великої Писарівки, непростий. Але водій мікроавтобусу Дмитро Авраменко, що обслуговує рейс, долає ці 85 кілометрів попри всі ризики... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!