Наше місто

Бюджет Сум: мінус 207 мільйонів...

ЕКОНОМІКА Сумської міської тергромади та її бюджет потерпають через війну. Станом на 1 червня цього року надходження до загального фонду бюджету складало 33,1% до плану на рік.

Сума недовиконання пропорційно 1/12 на поточну дату становила 20,6%, за рахунок податку на доходи фізичних осіб - 130,7 млн грн; акцизного податку - 46,2 млн грн; місцевих податків та зборів - 63,6 млн грн (зокрема: 54,2 млн грн - земельний податок; 6,4 млн - єдиний податок; 2,8 млн - податок на нерухомість).

За період воєнного стану відсоток виконання затверджених показників на березень - травень за розписом склав 71,1%, а це мінус 207,2 млн грн, у тому числі за березень - 76,5%, а це мінус 46,4 млн грн; за квітень - 65,7% (мінус 85,4 млн); у травні - 72,3% (мінус 75,4 млн грн).

Цілком зрозуміло, чому така ситуація, адже з початком війни багато підприємств заморозили свою діяльність, деякі отримали серйозні збитки. Є й такі, що подалися в інші регіони. Так, на середину травня кілька підпри-ємств скористалися можливістю релокації з території нашої громади - ТОВ «Адвантіс», ТОВ «СМ-ТЕК», ФОП Бідюк Д.О., ФОП Ганюшин О.М. Частину виробництва перенесло й ТОВ «Гуала-Кложерс Технологія Україна»...

Тож велика надія зараз - на малий та середній бізнес. На місцевому рівні з метою підтримки орендарів майна комунальної власності підготовлено проєкт рішення «Про звільнення орендарів від орендної плати за користування майном комунальної власності Сумської міської ТГ на період дії воєнного стану». Ще раніше, 29 квітня, виконавчий комітет ухвалив рішення «Про підтримку суб’єктів господарювання у сфері зовнішньої реклами на період дії воєнного стану на території Сумської міської ТГ».

Із 1 червня почали діяти пільги для орендарів державного і комунального майна, встановлені постановою Кабміну «Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану». Відповідно до цього документа, на період воєнного стану і протягом трьох місяців після його припинення чи скасування, але у будь-якому разі до 31 грудня 2022 року за договорами оренди комунального майна звільняються від орендної плати фізичні особи та фізичні особи-підприємці, які були призвані або прийняті на військову службу. Також згідно з вказаною постановою розмір авансового внеску для договорів оренди, які укладаються в період воєнного стану, зменшено до однієї місячної орендної плати. Крім того, договори оренди коммайна, строк дії яких закін-чується у період воєнного стану, вважаються подовженими на період дії воєнного стану та протягом чотирьох місяців з дати припинення чи скасування воєн-ного стану.

До речі, надходження до бюджету від сплати єдиного податку на 26 травня склали 140,2 млн грн, що становить 38,8% від затвердженої на рік суми та перевищує надходження за відпо-відний період 2021 року на 7,7 млн грн. Із загальної суми єдиного податку сплачено: юридичними особами - 24 млн грн, ФОПами - 115,8 млн грн, сільськогосподарськими товаровиробниками - 0,47 млн грн.

За даними Головного управління ДПС у Сумській області, станом на 1 травня кіль-кість зареєстрованих основних платників податків по місту, які здійснювали діяльність, становила: юридичних осіб - 11269 проти 11227 на 1 лютого 2022 року (збільшення - на 42 особи!); фізичних осіб-підприємців - 16407 проти 16335 станом на вищевказану дату (збільшення на 72 особи!).


п»ї
Читайте у цій рубриці

Усе самі, усе за свої кошти...

Чому в Сумах люди самостійно відбудовують житло після страшного авіаудару

ЯК проблему відбудови помешкань сприймають сумчани? Три мі-сяці тому, в ніч із 7 на 8 березня, російська авіація скинула бомбу на приватні будинки в районі вул. Роменської та Спартака в Сумах. Тоді загинуло... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!