Соціум

Війна - це форс-мажор, але є нюанси...

УРЕДАКЦІЮ ВШ звернувся сумчанин, який у кількох місцевих магазинах не зміг без проблем замінити лампочку, хоча, коли купував, давали гарантію і обіцяли, якщо не працюватимуть, поміняти...

«Вирішив сьогодні LED-лампочки, які перегоріли, обміняти за гарантією, - розповідає Володимир. - Три лампочки - три різні магазини. Заходжу:

- Замініть лампочку.

- Ми не можемо, у нас нема цього виробника, повернемо гроші.

- Я за ці гроші тепер і буханець хліба не куплю, не те що лампочку, поміняйте. Ви зобов’язані за законом, - кажу. - Нема цього виробника - міняйте на іншого.

- Не мінятимемо. У нас немає. Охорона! Гаряча лінія!

Пишу заяву на обмін. Залишаю лампочку. Пояснюю про Держпродспоживслужбу. Виходжу, видихаю. А на черзі - інший магазин. Але те ж саме!

- Замініть лампочку.

- Ми не можемо, у нас немає цього виробника, повернемо гроші.

- Але ж я за ці гроші... Ви зобов’язані за законом...

Знову пишу заяву на обмін. Залишаю лампочку. А що скажуть у Держпродспоживслужбі або в відділі по захисту справ споживачів Сумської міськради?»

Саме у цей відділ і звернувся наш кореспондент. Як прокоментували фахівці, закон про захист справ споживачів працює, але не всі нюанси в ньому прописані.

Гарантію дає виробник товару, а зараз немало підприємств не працюють або взагалі знаходяться на території країни-агресора. Тому, якщо в магазині згодні повернути гроші згідно з сумою, вказаною в чеку, це вже добре. Взагалі, війна відноситься до форс-мажорних обставин, але є випадки, коли і виробник працює, і обмінний фонд є, а продавець просто не хоче займатися цим питанням. Так що, незважаючи на те, що в разі форс-мажорних обставин суб’єкти господарської діяльності та фізичні особи звільняються від відповідальності за порушення зобов’язань за договором, окремим податковим та іншим зобов’язанням, звільнення від відповідальності відбувається лише в тому випадку, якщо саме внаслідок дії воєнного стану сталося невиконання зобов’язань. Отже, в кожному конкретному випадку потрібно розбиратися, а для цього покупець із заявою і відповідними документами може звернутися в Держпродспоживслужбу або у відділ захисту прав споживачів.

Вікторія Ростоцька


п»ї
Читайте у цій рубриці

Онкологія не чекає, коли закінчиться війна

Читати статтюОНКОЛОГІЧНА служба в чомусь схожа на екстрену - коли допомогу неможливо відкласти в часі. Адже лишитися сам на сам із хворобою люди, які мають діагноз «рак», не можуть. Їм потрібні консультації, лікування, оперативні втручання, щоб зупинити прогресування недуги.

Таку спеціалізовану... Читати статтю повністю

Коронавірус і анульована подорож до Греції

КОРОНАВІРУС свого часу наробив дуже багато неприємних справ. Люди планували свою від-пустку, відпочинок, а виявилося - нікуди не могли поїхати, бо кордони були закриті. Хоча всі нібито намагалися увійти в становище й пропонували перенести відпочинок на інший час, вистачало й проблемних... Читати статтю повністю

Як пройшов минулий тиждень на Сумщині? Гаряче!

14 червня - близько 12-ї години ночі відбувся мінометний обстріл Зноб-Новгородської громади - 11 вибухів. Вогонь вели з САУ та мінометів. Пошкодили один об’єкт цивільної інфраструктури. О 5.30 ранку ворог розпочав артобстріл громади - 21 прильот з реактивних систем залпового вогню... Читати статтю повністю

Для тих, у кого є проблеми з хребтом!

Читати статтюУ СУМСЬКІЙ Центральній міській лікарні напередодні Дня медика, 17 червня презентували водолікувальний комплекс із басейном та допоміжними кабінетами. Він дуже сподобається всім, у кого є проблеми з хребтом.

Метод підводного витягування (тракції) під дією невеликого навантаження... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!