Соціум

Майбутнє - за пересувними відділеннями

ЯК і під час карантину, «Укрпошта» продовжує працювати і під час війни: всі чотири місяці компанія виплачувала пенсії, соціальну допомогу та субсидії в усіх областях, здійснювала торгівлю продуктами харчування та товарами першої необхідності, приймала комунальні та інші види платежів і навіть оформлювала передплату на улюблені видання.

Там, де не можна було зберегти роботу стаціонарних від-ділень, виїжджали пересувні. Багато зробили самі листоноші, які попри ризик для життя забезпечували роботу пошти в селах і тим самим підтримували мешканців населених пунктів. Зараз там, де це можливо - на звільнених територіях, які не потерпають від постійних обстрілів і де повернулася значна кількість людей, - відділення «Укрпошти» працюють в режимі довоєнних графіків роботи.

На початку квітня знову почали працювати відділення у м. Тростянець та м. Охтирка, пересувні відділення з точкою базування Тростянець, а також сільські відділення в інших ОТГ області, які були тимчасово окуповані. Відділення були пошкоджені в середньому на 20-30%, і на їх відновлення був потрібен час, деякі ВПЗ були зруйновані майже на 100% (Тростянець, Тростянець 1, Охтирка 1 та Боромля). На даний час ВПЗ Тростянець 1 (42601) релоковане в нове приміщення і в найкоротші терміни відновить свою роботу, в приміщенні ВПЗ Тростянець 42600 проводяться значні ремонтні роботи, які потребують часу, ВПЗ Охтирка 1 та Боромля відновленню не підлягають - і ми займаємося, разом з ОТГ, пошуком нового приміщення для обслуговування населення. На даний час у ВПЗ Боромля обслуговування населення начальник проводить у себе вдома - для забезпечення людей усіма послугами, в Охтирці відділення релоковане в працююче відділення Охтирка 6 і населення має можливість отримувати послуги за новою адресою.

Ці відділення востаннє працювали 24 лютого, а надавати послуги в них надалі не було можливості - окупанти використовували приміщення як свої штаби, працівники відділень разом з населенням (частково) евакуювалися через загрозу життю.

Проте в областях, які були окуповані, через значні пошкодження відновлена робота ще не всіх стаціонарних відділень. Та і зараз на Сумщині через значні пошкодження після окупації все ще не працюють частина від-ділень. Де дізнатися, як працює пошта у вашому районі і які послуги можна в ній отримати?

Хоча в роботі «Укрпошти» нічого суттєво не змінилося, ми бачимо, що у людей є багато питань. Пенсіонери цікавляться, чи можна отримувати пенсію через відділення «Укрпошти» або з доставкою листоношею. Багато питають про фінансові послуги. Щоб наші клієнти могли все почути з перших уст, «Укрпошта» в червні почала проводити Дні «Укрпошти» в громаді, де начальники відділень разом із працівниками обласних дирекцій Укрпошти відповідають на всі питання клієнтів.

День «Укрпошти» - це своєрідний день відкритих дверей, де всі клієнти «Укрпошти» - як існуючі, так і потенційні - зможуть отримати відповіді на всі питання щодо послуг, які зараз надає «Укрпошта». На Сумщині Дні «Укрпошти» вже пройшли у Ворожбянській та Верхньосироватській громадах. Особливо клієнтам сподобалась можливість подати документи для переходу на отримання пенсії в «Укрпошті» прямо під час таких заходів - не завжди знаходиться час і можливість для цього, а тепер вони отримають пенсію у себе вдома або на відділенні, зекономивши кошти на поїздку до банкомату або на комісію за зняття цих самих коштів з карт через термінали або банкомати інших фінансових установ.

На цьому заході також можливо придбати тематичну (футболки, світшоти, чашки, кепки та ін.) марковану продукцію, продукти харчування, поновити або зробити підписку на 2022 рік, отримати консультації з інших питань.

День «Укрпошти» в громаді проходить регулярно, про що заздалегідь можна дізнатися з оголошень, які будуть розміщені в населених пунктах, соціальних групах громад.

А поки винесемо ТОП питань, які найчастіше ставлять клієнти.

- Чи займається «Укрпошта» доставкою пенсій, бо до війни говорили, що відділення будуть закриватися?

- «Укрпошта» на Сумщині надає всі необхідні жителям послуги в пересувних та стаціонарних відділеннях. Всього в Сумській області працюють 272 відділення: 201 стаціонарне та 71 пересувне. І в стаціонарному, і в пересувному відділенні пенсіонери зможуть отримати пенсії. Ті, кому пенсії приносив листоноша, так само будуть отримувати свої гроші з доставкою додому. Доставка пенсії - це не просто рядова послуга. «Укрпошта» несе відповідальність перед кожним клієнтом і мусить доставити соціальні виплати, субсидії та пенсії всім адресатам. Зокрема, за червень по Сумській області «Укрпошта» вже виплатила 99,0% пенсій та 97,2% соцвиплат.

Якщо пенсіонер раніше отримував пенсію на банківську картку, а зараз хоче перейти на обслуговування до «Укрпошти», потрібно звернутися з відповід-ною заявою до Пенсійного Фонду України. Тепер навіть не по-трібно їхати до Пенсійного фонду - все можна оформити на місці. Що і як зробити, підкаже листоноша або оператор найближчого до вас відділення поштового зв’язку.

- Чи можна отримувати пенсію в «Укрпошті», якщо в селі немає відділення або воно поки що не відновило роботу?

- Навіть якщо у вашому селі немає стаціонарного відділення або воно сильно зруйноване через обстріли і поки не працює, це не впливає на роботу «Укрпошти». Завдяки тому, що в «Укрпошті» успішно діє проєкт пересувних відділень, зараз є можливість надавати послуги в усіх населених пунктах, навіть тих, які сильно постраждали через війну. Саме завдяки пересувним відділенням «Укрпошта» на Сумщині змогла першою відновити роботу всього за 2-3 дні після того, як область була звільнена від окупантів. Тому в ті населені пункти, де немає стаціонарних відділень, при-їжджають пересувні. Крім пенсій, у пересувних відділеннях можна отримати всі ті ж послуги, що і в стаціонарних: оплатити комунальні та інші види платежів, оформити передплату, відправити або отримати посилку, придбати продукти харчування та товари першої необхідності. Графік роботи пересувного відділення у вашому селі можна уточнити в листоноші або в старости.

На даний час ми розширюємо географію роботи пересувних відділень, і вже в липні - серпні будуть запущені нові маршрути.

У 2022 році ми плануємо повністю перейти на роботу у форматі пересувних відді-лень. На території Сумської області залишаться тільки автоматизовані відділення поштового зв’язку та пересувні відділення (також в автоматизованому форматі).


п»ї
Читайте у цій рубриці

Сумська обласна лікарня отримала медичний «всюдихід»

Центр судинної хірургії Сумської обласної лікарні отримав Mercedes-Sprinter, обладнаний за європейськими стандартами медицини, повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Медичний «всюдихід» може перевозити поранених, важких пацієнтів із серцево-судинними, неврологічними захворюваннями.... Читати статтю повністю

1 вересня: офлайн чи онлайн?

За яких умов у новому навчальному році діти Сумщини сядуть за парти?

ДО початку нового навчального року лишився місяць, тож питання, як учні будуть опановувати знання в умовах війни, стає все більше актуальним. Особливо після того, як у про-фільному міністерстві заявили про плани... Читати статтю повністю

Десять ракет із літака та обстріл заказника

18 липня - з пів на одинадцяту ранку вороги били по Глухівській, Шалигінській, Білопільській, Хотіньській, Миропільській, Есманьській громадах. За день ворог випустив понад 150 мін та снарядів з мінометів, ствольної та реактивної артилерії. Також відкривали вогонь з кулеметів і гранатометів.... Читати статтю повністю

На Конотопщині у річці виявили труп свині, хворої на африканську чуму

Жителька с. Зазірки у річці Ведмедівська Литвиновицького старостинського округу виявила труп свині та повідомила управління Дерспоживслужби в Сумській області. Відповідною службою було відібрано матеріали для аналізу, які підтвердили діагноз африканської чуми.

Даний випадок був розглянутий... Читати статтю повністю

Коли «Доброта» перемагає навіть війну

Читати статтюВЖЕ 27 років у Сумах живе і працює благодійна організація інвалідів «Доброта». І не гадали добротовці, що цю дату їм доведеться зустрічати в умовах війни. Керівництво організації довго вагалося, чи морально буде святкувати день народження в сьогоднішніх умовах, але врешті-решт вирішили... Читати статтю повністю

Спортивні новини

Сумські студенти на Універсіаді

На університетських іграх у польському Лодзі волейбольна команда Сумського державного університету в матчі за третє місце зустрілася зі студентами з Masaryk University (Чехія), яким поступилася у трьох партіях - 21:25, 23:25, 22:25.

Таким чином,... Читати статтю повністю

Інтерни - волонтери?

Чому сумські студенти-медики не можуть отримати бюджетне місце для подальшого навчання?

ДО правозахисної приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини м. Суми надійшло звернення від випускників навчально-наукового медичного інституту СумДУ, які зіткнулися з проблемою... Читати статтю повністю

Укриття за сімома замками?

Читати статтюЯК це не прикро, але люди до всього звикають, в тому числі й до війни. Перші місяці сумчани серйозно ставились до по-вітряних тривог, ховалися хто де міг - у підвалах власних домівок, шкіл, лікарень.

Але тепер більшість уже навіть не здригаються, коли лунає сирена або чути далекі... Читати статтю повністю

Із серпня - антибіотики тільки за рецептом

ПОЧИНАЮЧИ з серпня пацієнти отримуватимуть електронний рецепт для придбання антибіотиків за власні кошти. Як пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я, норма щодо відпуску антибіотиків лише за призначенням лікаря в Україні не є новою, а з серпня лише додається цифровий інструмент... Читати статтю повністю

Центр догляду за тваринами: життя у війну

ЯК виживає під час війни сумське КП «Центр догляду за тваринами»? Чи допомагає зараз міська влада своєму підприємству? Як працює центр, коли бюджет Сум ледь-ледь жевріє?

Ці питання ми переадресували заступнику директора КП Аліні Остапенко, яка займається ще й притулком, що в районі... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!