Люди

Сонце для армії: яке воно? (оновлено)

Як волонтери виготовляють для наших хлопців зарядні станції

НЕМОЖЛИВО зараз воювати, не маючи енер-гії для підзарядки телефонів, дронів, рацій, тепловізорів тощо. Вирішувати цю проблему допомагають зарядні станції «Сонце для армії», які працюють на сонячній енергії. Їх виготовляє київська команда волонтерів.

- А починалося все в квітні цього року, - розповідає волонтер Ігор. - Тоді був звільнений від російських окупантів Чернігів. Один із наших друзів, з тих, хто «тихо прийшов, тихо пішов», зайшов до знеструмленої лікарні та побачив досить компактну систему для заряджання від сонячної панелі.

Вояка був досвідчений: війна триває вже вісім років, і він розумів, що попереду спекотне літо, розпечені степи сходу й півдня України, а приладів, які допомагають нищити ворогів та потребують підзарядки, дедалі більше... Так ось же воно - джерело енергії, яке не шумить, не коптить, теплового сліду не залишає: саме те, що потрібно спеціальним хлопцям на самому передку! Однак було одне «але»: справа в тому, що стандартні туристичні системи є занадто слабкими та крихкими для потреб військових, тож треба було щось інше.

Далі був пошук однодумців, переважно з київської Оболоні (велика дяка Леоніду Пушкаруку, Олексію Суханову, Олександру Шендировському та Андрію Шохалевичу), багатогодинні мозкові штурми, обговорення технічних рішень, закупівля комплектуючих - і робота закипіла!

Так і народилась наша група з промовистою назвою «Сонце для армії», яка почала забезпечувати зарядними станціями на базі сонячних панелей різні спеціальні підрозділи на най-більш гарячих ділянках. Під звуки сирен і вибухи розмінування навколишніх територій ми впевнено працюємо заради допомоги фронту!

За цей час саму станцію вже трансформували декілька разів. Перший варіант був на базі панелі 100 Вт і батареї 60 А*год, але сама система виявилася занадто великою та важкою. Ревізія номер два - з панеллю 50 Вт і батареєю 30 А*год - була вже зручнішою, але їй бракувало швидкості заряджання.

Нещодавно пройшла нова трансформація. Зараз модернізована станція має літій-іонну батарею на 760 Вт*г, завдяки чому потужність збільшено у три рази! Дві сонячні панелі розкладаються автоматично і виставляються під кутом 33 градуси до горизонту. Це дає додаткову стійкість проти вітру. Є інвертор 12 В - 220 В, який дає можливість заряджатися від двох звичайних розеток 220 В, блок із шести USB-виходів і автомобільний підкурювач 12 В.

Також, на випадок відсутності сонця, додано два блоки, завдяки яким можна підзарядити станцію від мережі 220 В та від бортової мережі 12-24 В танка чи БТРа. Всередині станції написали коротку інструкцію, де що знаходиться.

- Станції нашого виробництва допомагають бійцям розвідрот ССО, 95 ОДШБр, 30 ОМБр, бату спецпризначення СІЧ та багатьом іншим бути на зв’язку з командуванням і рідними, заряджати рації, дрони та ПНБ, щоб вибивати окупантів з нашої землі. Часто станції використовуються в засідках, коли необхідно тиждень просидіти безвилазно в точці Х і водночас бути постійно на зв’язку. Також є кейси, коли станція живить систему відеоспостереження: це забезпечує безперебійний нагляд у найнесподіваніших для орків місцях.

Ми всі радіємо кожному схвальному відгуку від військових, адже працюємо на Перемогу!

Ніка Слобідська

UPD:Актуальна ціна - на сайті виробника


п»ї
Читайте у цій рубриці

Був кондитером - став пекарем: 18-річний конотопчанин допомагав землякам і ВСУ, а тепер мріє про кондитерську

Читати статтюВІСІМНАДЦЯТИРІЧНИЙЄвгеній Ковальов - кондитер. Але з початку війни вирішив допомагати людям з рідного Конотопу, випікав і розвозив їм хліб, а зароблені гроші перераховував на ЗСУ.

«Виїжджати з міста планів у мене зовсім не було - тож я вирішив залишатися до кінця у себе вдома і... Читати статтю повністю

Сумський дизайнер запропонував марки для збору коштів ЗСУ

СУМЧАНИН Дмитро Дубовик пропонує сет марок власного дизайну. В соцмережі «Фейсбук» він розповів: «Всім миру! Збираю передзамовлення на марки. Ціна 333 грн. Сет має такий вигляд, і марочками можна розраховуватися на пошті».

Собівартість такого сету на «Укрпошті» - 250 грн, решта... Читати статтю повністю

«Окопний» майстер-клас у Сумах

Читати статтюКРУТІ сухпайки, що самі підігріваються, більшість наших бійців бачила тільки на сто-рінках соцмереж, але й ми хитро зроблені - ще в 2014 році, під час першої навали росіян, військові та волонтери почали робити окопні свічки зі звичайних консервних бляшанок, залишків свічок і картону.

В... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!