Люди

«Окопний» майстер-клас у Сумах

КРУТІ сухпайки, що самі підігріваються, більшість наших бійців бачила тільки на сто-рінках соцмереж, але й ми хитро зроблені - ще в 2014 році, під час першої навали росіян, військові та волонтери почали робити окопні свічки зі звичайних консервних бляшанок, залишків свічок і картону.

В Сумах вирішили відродити цю справу хлопці й дівчата, що входять до ініціативі «Благодійний магазин художньої творчості людей з особливими потребами «Благодій».

- Про окопні свічки ми дізналися відносно недавно і зрозуміли, що, хоч ми ніколи й не займалися їх виготовленням, можемо впоратися із цим завданням, - розповідає Марина Кіс-ліцина, волонтер «Благодія». - Окопні свічки особливо будуть потрібні, коли почне холодати, тож зараз є час на їх виготовлення. Уявіть: одна така бляшанка активно горить приблизно три години, на ній можна закип’ятити літр води за 20-25 хвилин навіть при температурі нуль градусів! Її важко загасити вітром, така свічка не боїться вологи, може запалюватися не один раз, дешевша, ніж газові балони, і до неї не потрібні додаткові аксесуари, може використовуватись як для підігріву і приготування їжі, так і для розведення вогнища з сирих дров, та просто щоб погріти руки.

Для виготовлення таких свічок треба всього три компоненти: бляшанки (середньої висоти); гофрований 3-5-шаровий картон; парафін або віск. Ми використовуємо різні бляшанки, починаючи від котячого корму і закінчуючи тушонкою, більші розміри не використовуємо, оскільки на виготовлення свічок із них йде велика кількість матеріалу.

Ми вирішили поділитися своїм досвідом і 22 липня провели майстер-клас у Сумах, у Центрі УБД. Головна ідея була - зробити за день максимально велику партію і відправити свічки на передову. Запрошували всіх охочих, просили, якщо дома є щось із компонентів, - взяти з собою. Ми не очікували, що прийде така кількість людей. Було більше п’ятдесяти жінок, маленьких активістів (найменшій дівчинці - три рочки!) і навіть декілька сильних ідеями чоловіків. А ще більше десятка записалися на наступний майстер-клас, ми його обов’язково проведемо, бо на цей раз в приміщенні просто не вмістилися всі бажаючі! Люди принесли багато бляшанок, картону, вощину, свічки і свічечки. Все пішло в діло. Ми розказали всі секрети виготовлення окопних свічок, показали, як це робити, і розповіли, навіщо вони потрібні нашим воїнам.

А потім почалося найцікавіше - разом різали картон, рихтували бляшанки, крутили картон і збирали заготовки для окопних свічок. От такою гарною компанією під українську музику і розмови зробили близько 100 заготовок окопних свічок! Зробили б і більше, але закінчилися невисокі бляшаночки.

Дітки малювали обкладинки на окопні свічки з патріотичними сюжетами і побажаннями нашим воїнам. Ми дякуємо і тим, хто не зміг взяти участь особисто, але долучився до купівлі воску і парафіну! Завдяки вам ми замовили 5 кг воску і 7 кг парафіну! Буде чим заливати свічки. Але щоб продовжити роботу, нам дуже потрібна людина, яка зможе обрізати високі бляшанки під розмір свічки. Можливо, хтось відгукнеться? Дзвоніть: 097 433-36-65. А ще, прошу, будь ласка, перевірте, чи не лежить у вас вдома щось із потрібного нам для виготовлення. Якщо хочете долучитися фінансово, то у нас є волонтерська картка «ПриватБанку» - 5168 7520 1089 6788 (пишіть у призначеннях платежу «на окопні свічки»). Кошти витратимо на закупку парафіну та воску.

Ніка Слобідська


п»ї
Читайте у цій рубриці

Сумський дизайнер запропонував марки для збору коштів ЗСУ

СУМЧАНИН Дмитро Дубовик пропонує сет марок власного дизайну. В соцмережі «Фейсбук» він розповів: «Всім миру! Збираю передзамовлення на марки. Ціна 333 грн. Сет має такий вигляд, і марочками можна розраховуватися на пошті».

Собівартість такого сету на «Укрпошті» - 250 грн, решта... Читати статтю повністю

Сонце для армії: яке воно? (оновлено)

Читати статтюЯк волонтери виготовляють для наших хлопців зарядні станції

НЕМОЖЛИВО зараз воювати, не маючи енер-гії для підзарядки телефонів, дронів, рацій, тепловізорів тощо. Вирішувати цю проблему допомагають зарядні станції «Сонце для армії», які працюють на сонячній енергії. Їх виготовляє... Читати статтю повністю

Був кондитером - став пекарем: 18-річний конотопчанин допомагав землякам і ВСУ, а тепер мріє про кондитерську

Читати статтюВІСІМНАДЦЯТИРІЧНИЙЄвгеній Ковальов - кондитер. Але з початку війни вирішив допомагати людям з рідного Конотопу, випікав і розвозив їм хліб, а зароблені гроші перераховував на ЗСУ.

«Виїжджати з міста планів у мене зовсім не було - тож я вирішив залишатися до кінця у себе вдома і... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!