on-line интервью
Налоговая ответит на вопросы граждан

Налоговая ответит на вопросы граждан

Декларирование доходов граждан
Задай вопрос специалисту

Вопросы по декларированию доходов, вы можете задать сотрудникам налоговой службы в Сумской области, и получить на него ответ в ближайшее время. Вопросы можно задавать до 28 апреля 2012

Інтерв'ю проводилося:
Поставлено запитань:  8 Отримано відповідей:  8

Список вопросов/ответов

 1
Сергей
06.04.2012 12:02

В 2011 году я получил в наследство квартиру от моего отца. Я и отец граждане Украины. Как определить налог с доходов на полученное наследство? Должен ли я предоставить в налоговую инспекцию декларацию о доходах?

Налоговая ответит на вопросы граждан
11.04.2012 15:13

Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Відповідно до пп. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, вартість власності, що успадковується членами сім’ї першого ступеня споріднення, оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

У п. 174.3 ст. 174 ПКУ передбачено, що дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, включається спадкоємцями до складу загального річного доходу платника податку і зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини, та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Отже, виходячи з вищевикладеного, вартість власності, що була успадкована Вами від батька (члена сім’ї першого ступеня споріднення), оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб та не включається Вами (спадкоємцем) до складу загального річного доходу платника податку і річна податкова декларація не подається.

2
Валерий Петрович
06.04.2012 13:57

В 2011 году я получал доходы за границей за работу в иностранной кампании. Должен ли я декларировать полученные доходы, если выплачивались они мне по официальной ведомости на выплату зарплаты?

Налоговая ответит на вопросы граждан
11.04.2012 15:14

Відповідно до п. 170.11 ст. 170 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, визначеними в п. 167.1 ст. 167 ПКУ.

У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

У разі відсутності у платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 цього Кодексу, такий платник зобов’язаний подати до органу державної податкової служби за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним.

У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами.

Не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника податку:

а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;

б) поштові податки;

в) податки на реалізацію (продаж);

г) інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.

Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

3
Мерзляк Дмитрий
08.04.2012 00:21

Гуховский молокозавод подал в налоговую сводки про доход по зданому молоку за прошлый год(весь) 32000 грн. хотя корву ми не держим уже как пол года. Так почему я ми не были оповещены о такой махинацие, и куда смотрят ваши работники??????????

Налоговая ответит на вопросы граждан
11.04.2012 15:14

При проведенні аналізу пошуково-iнформацiйна системи ДПС у Сумськiй областi по Глухівському відділенню Глухівської ОДПІ було знайдено 3 платники, які здійснювали приймання молока, у тому числі 2 платники (ДП "Молоко" ВАТ "Глухівський маслосирзавод" та ДП "Молоко-плюс") мають стан 16 - припинено (лiквiдовано, закрито).

Працюючим підприємством є Сільськогосподарський виробничий кооператив "Молоко-Глухів".

Згідно даних 1 – ДФ СВК «Молоко-Глухів» не виплачувало дохід громадянину Дмитру Мерзлякову.

З метою з’ясування усіх обставин викладених у Вашому питанні пропонуємо особисто звернутись до Глухівської МДПІ за адресою: м. Глухів, вул. Вознесенська, 21А, каб. 120 до начальника відділу оподаткування фізичнихї осіб Комелягіної Тетяни Анатоліївни.

4
плательщик
09.04.2012 16:31

Доходы- это понятие растяжимое... Если человек получает приличный доход, но на своем горбу прицепом тянет детей, родителей , которых государство не обеспечило хотя бы мин прожиточным минимумом, должен ли он декларировать свои доходы и тем самым платить за тех дармоедов, которые умыкну.. увымкну...увыкнули свои доходы , переписав маетки на подставных лиц, переведя капиталы в офшоры и обеспечив себе комфортную жизнь" на халяву" километровые экскорты, вертолетные площадки, роскошь, которой позавидовали бы арабские шейхи, за счет бюджета страны, который складывается из наших слез

Налоговая ответит на вопросы граждан
11.04.2012 15:15

Декларування доходів є конституційним обов’язком кожного громадянина нашої держави, це закріплено ст. 67 Конституції України.

Відповідно п.179.2 ст.179 розділу IV Податкового кодексу України обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи:

виключно від податкових агентів, крім випадків, прямо передбачених цим розділом;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;

у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку.

Якщо у 2011 році громадяни одержували доходи: у вигляді спадщини чи подарунків; від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав та інше); від надання майна в оренду фізичним особам; іноземні доходи; від фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності; що виплачувались двома або більше податковими агентами і при цьому загальна сума таких доходів за будь-який календарний місяць перевищувала 9410 гривень; інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу, то вони зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи.

Громадяни також мають право до кінця року, наступного за звітним, подати декларацію з метою одержання податкової знижки.

5
вовчик
21.04.2012 12:11

Надо подавать декларацию если в 20011году имел статус безработного с мая месяца до конца года, в августе получил подарок (налог на доходы физ лиц был уплачен) по договору дарения заверенным нотариусом.

Налоговая ответит на вопросы граждан
28.04.2012 09:11

Відповідно до п. 179.2 ст. 179 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 із змінами та доповненнями обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи:

- виключно від податкових агентів,

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок.

6
иван
22.04.2012 22:54

за год сдал металлолома бутылок макулатуры на 7 тысяч гривен.....должен ли заплатить налог ?

Налоговая ответит на вопросы граждан
28.04.2012 09:13

Відповідно до пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України дохід з джерелом їх походження з України –це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх на території України. Відповідно до ст. 163 Податкового кодексу об’єктом оподаткування резидента є:

загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід;

доходи з джерелами їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання);

іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Таким чином доходи отримані від здачі вторинної сировини підлягають оподаткуванню.

Відповідно до пп. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 розділу IV ПКУ платник податку, що отримує доход від особи, яка не є податковим агентом, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів. Відповідно до п. 167.1 ст. 167 ПКУ ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, одержаних платником податку .

У разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів, перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15 %.

Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи виключно від податкових агентів.

7
Віктор
23.04.2012 12:46

Яка передбачена відповідальність за ухиляння декларувати доходи? Чи обов\'язково декларувати доходи від заробітної плати з основного місця роботи та роботи за сумісництвом в розмірі 5000 гривень в місяць, якщо всі податки утримані та сплачені підприємствами?

Налоговая ответит на вопросы граждан
28.04.2012 09:13

Відповідно до ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073-Х неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи, коли подання є обов’язковим, чи включення до декларацій перекручених даних тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 51 грн. до 136 грн.).

Дії передбачені ч. 1 цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за теж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 грн. до 136 грн.).

Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації ( в т.ч. при реалізації права на податковий кредит).

Згідно з п.п. “є” п.176.1 ст.176 Податкового кодексу України платники податку зобов’язані подавати податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом календарного року дохід, що оподатковується за ставками, встановленими пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу, виплачується платнику податку двома або більше податковими агентами, і при цьому загальна сума такого доходу за будь-який календарний місяць перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року ( за 2011 рік ця сума складає 9410 грн.).

8
Юлия
23.04.2012 23:01

Скажите, пожалуйста, если я оформила договор суперфиция и передала свою землю в пользования. По договору плата за это 1500 грн за 10 лет (150 грн в год, но не менее суммы налога на землю в текущем году). Налог за землю я плачу сама. Должна ли я указывать в декларации о доходах эти 150 грн/год, которые мне платят за суперфиций? спасибо

Налоговая ответит на вопросы граждан
28.04.2012 09:14

У випадку передачі землі фізичній особі, та отримання протягом звітного календарного року доходу від цієї особи, Ви зобов’язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року та нарахувати і сплатити податок з таких доходів до бюджету.

При передачі землі юридичній особі, яка є податковим агентом то така юридична особа зобов’язана нараховувати, утримувати та сплачувати податок до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом ІV Податкового кодексу.

Відповідно до ст.179 Податкового кодексу обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи виключно від податкових агентів.

поточні інтерв'ю
Задати питання

Задай вопрос адвокату

Интервью готовится
Задавайте вопросы
минулі інтерв'ю
Читать интервью полностью

Тема: О современной гинекологии

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
Читать интервью полностью

Тема обсуждения: На приеме у гинеколога

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
Читать интервью полностью

Тема: Кампания декларирования - 2017

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
Читать интервью полностью

Тема: Реформирование таможни в 2016 году

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
Читать интервью полностью

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
Читать интервью полностью

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
Читать интервью полностью

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
Читать интервью полностью

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
Читать интервью полностью

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
Читать интервью полностью

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
реклама


Новини
Реклама
Новини