консультация специалиста
Верещагин Дмитрий Борисович

Верещагин Дмитрий Борисович

Задай вопрос адвокату
Год рождения - 1969;
Образование - высшее юридическое
Кем работал - Прокуратура Сумской области
Должность - адвокат с 2019 года
Телефон - 050-307-19-73
Интервью проводится:
Уже задано вопросов:  6 Задать вопрос

Список вопросов/ответов

 1
Євген Юрійович
26.08.2019 19:51

Доброго дня! Я є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи. Пройшов усі судові інстанції, але і після цього визначені законодавством компенсаційні виплати мені не виплачуються. Чи є перспектива звернення до Європейського Суду з прав людини та повернення своїх коштів?

Верещагин Дмитрий Борисович
26.08.2019 20:00

У разі не вирішення своїх питань на національному рівні можливе звернення до Європейського суду з прав людини.

Загальними правилами є те, що заяву до Європейського Суду з прав людини необхідно підготувати упродовж 6 місяців з дня винесення остаточного рішення на національному рівні. Форма, зміст, обсяг заяви і додатків чітко регламентовані Європейським судом з прав людини. Заяву можливо писати українською мовою. Подальша переписка здійснюється офіційними мовами Європейського суду з прав людини - англійською або французькою. При направленні до суду документів підлягає оплаті доставка кореспонденції до Страсбурга (тариф «Укрпошта» становить 13 доларів по визначеному курсу на день відправлення), інших зборів не передбачено.

Додаткову інформацію щодо порядку звернення до Європейського Суду з прав людини Ви можете отримати у адвоката. Визначитися з перспективами звернення до Європейського суду з прав людини можливо лише після з ознайомлення з наявними матеріалами розгляду Ваших заяв державними органами і судами України.

2
Rfnjk
27.08.2019 11:30

Поштою отримала судовий наказ про стягнення значної суми коштів на користь приватного товариства. З наказом я категорично не згодна оскільки таке товариство не має жодного відношення до мого багатоквартирного будинку, а всі роботи з утримання будинку і прибудинкової території здійснює виключно ОСББ. До суду мене не викликали, а тому я була позбавлена можливості довести свою правоту. Яким чином можливо відмінити помилкове рішення і не оплачувати неіснуючого боргу?

Верещагин Дмитрий Борисович
27.08.2019 11:30

Заяви про видачу судового наказу розглядаються суддями без виклику сторін і накази виносяться виключно за наданими заявником матеріалами. Основною вимогою до наказного провадження є відсутність спору з приводу наявності суми боргу.

Оскільки Ви не згодні з винесеним судом наказом, то маєте право упродовж п’ятнадцяти днів з дня вручення судового наказу подати заяву про його скасування до того ж самого суду. Свою незгоду слід підтвердити, надавши докази неналежного виконання робіт з обслуговування будинку. Зокрема, це можуть бути: акти-претензії, рішення ОСББ, скарги, відповіді контролюючих та державних органів тобто всі наявні дані, що спростовують твердження житлово-експлуатаційної установи про наявність безспірної суми заборгованості. Однією з підстав для скасування судового наказу може бути відсутність письмового договору між Вами або ОСББ та товариством про утримання будинку і прибудинкової території. При поважних причинах строк оскарження судового наказу може бути продовжений судом за клопотанням заявника. При подачі заяви необхідно сплатити судовий збір - 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (78,2 грн.).

3
Сергій
28.08.2019 08:46

Нещодавно співробітники поліції вмовили погодитися з проведенням огляду мого домоволодіння. Після цього фактично всі мої речі були «перевернуті уверх догори», з ящика столу вилучено набої, що зберігалися у столі і відтепер мене викликають на слідчі дії. Чи правомірні дії правоохоронців?

Верещагин Дмитрий Борисович
28.08.2019 08:46

Зі змісту викладених обставин слідує, що фактично під виглядом огляду місця події у Вашому домоволодінні проводився обшук. Слід розуміти, що єдиною підставою для проведення вказаних дій є ухвала слідчого судді, що приймається за наслідками розгляду клопотання слідчого, погодженого з прокурором. Винятком із цього правила є невідкладні випадки, пов’язані з урятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються в скоєнні злочину. Участь понятих при проведенні таких дій є обов’язковою. Про факти порушень при проведенні слідчої дії, у тому числі порядку їх проведення слід написати зауваження у протоколі, що складається при її проведенні. Всі докази, що здобуті із порушеннями норм Кримінального процесуального Кодексу України є недопустимими і не можуть бути покладені в основу обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення.

4
Юрій
02.09.2019 19:52

У 2015 році періодичну повірку квартирного лічильника здійснювалось за рахунок міськводоканалу, а на початку цього року чергову повірку вимагали провести у приватній фірмі за власні кошти. На мою відмову за останні місяці виставили рахунки із застосуванням «захмарних розрахунків середнього споживання». Чи законні дії працівників КУ «Міськводоканалу»?

Верещагин Дмитрий Борисович
02.09.2019 19:53

В аналогічних випадках громадяни зверталися із позовними заявами до суду і наявні судові рішення про визнання неправомірними дій водопостачальників.

На сьогодні є правова позиція Верховного Суду за позовом до Комунального підприємства «Покровськводоканал» з приводу примушення громадян до оплати вартості повірки засобів квартирного обліку. Так, у постанові Верховного Суду від 15.07.2019 (справа №235/499/17, провадження №61-32739св18) зазначено, що відповідно до статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» періодична повірка, обслуговування і ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок суб`єктів господарювання, що надають послуги водопостачання. Витрати на повірку покриваються за рахунок тарифів на водопостачання.

Порядок подання таких засобів на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, а також порядок оплати за періодичну повірку, обслуговування і ремонт встановлюються Кабінетом Міністрів України. Пунктами 9, 30, 32 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630, передбачено, що квартирні засоби обліку води і теплової енергії беруться виконавцем на абонентський облік, а їх періодична повірка, обслуговування та ремонт проводяться за рахунок виконавця, до обов`язків якого входить контроль міжповіркових інтервалів, повірка квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, в той час як обов`язком споживача є своєчасна оплата наданих послуг за цінами і тарифами, встановленими згідно з вимогами законодавства. При цьому справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається. Виконавець і споживач не мають права відмовлятися від врахування показань засобів обліку.

Таким чином, Ви маєте всі правові підстави для проведення повірки квартирного лічильника за рахунок водопостачального підприємства. Відмову у проведенні таких дій можливо оскаржити до місцевого суду за місцезнаходженням «Міськводоканалу».

5
Людмила
08.09.2019 17:08

Мій син Олексій відбуває покарання у колонії в Харківській області. У травні він набув право на умовно-дострокове звільнення, але її не застосовано. Я їздила до ВК і мені стало відомо, що Олексій працює електриком на підприємстві установи, має лише заохочення, повністю відшкодував шкоду за позовами, а причиною зволікання із направленням клопотання до суду через неможливість замінити його на виробництві та відсутність інших електриків. Яким чином можливо допомогти сину?

Верещагин Дмитрий Борисович
08.09.2019 17:08

Умовно дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване після фактичного відбування засудженим визначеної статтею 81 Кримінального процесуального Кодексу України частини покарання та якщо останній сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.

Відповідно до ст.539 вказаного Кодексу засудженим та їх захисникам надано право звертатися до суду із клопотаннями про вирішення питань, пов’язаних з виконанням вироків суду, у тому числі про умовно дострокове звільнення від відбування покарання. Такі клопотання направляються до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться установа виконання покарання.

У Вашому випадку незалежно від позиції керівництва колонії син має право самостійно звернутися до суду із вказаним клопотанням. З таким клопотанням до суду може звернутися і адвокат, з яким буде укладено договір про надання правової допомоги.

6
Галина
19.09.2019 16:13

Подскажите, что делать, если мне отказали в отмене судового наказу из-за неуплаты судового сбора. Я прочитала Закон Украины "Про судовий збір" ст 2 п 2 и не заплатила. Поэтому моя заява осталась без рассмотрения. Что делать?

[ Ответа пока нет ]
текущие интервью
Задать вопрос

Задай вопрос адвокату

Интервью готовится
Задавайте вопросы
прошлые интервью
Читать интервью полностью

Тема обсуждения: На приеме у гинеколога

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
Читать интервью полностью

Тема: Кампания декларирования - 2017

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
Читать интервью полностью

Тема: Реформирование таможни в 2016 году

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
Читать интервью полностью

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
Читать интервью полностью

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
Читать интервью полностью

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
Читать интервью полностью

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
Читать интервью полностью

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
Читать интервью полностью

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
Читать интервью полностью

Интервью завершилось
Читайте ответы на сайте
реклама
о чем говорят?