В Україні з 1 січня змінились умови для виходу на пенсію в 60 років
Пенсія за віком в Україні призначається за наявності у громадян необхідного страхового стажу після досягнення віку 60, або 63, або 65 років.
У 2025 році для виходу на пенсію у 60 років потрібен стаж 32 роки. Про це йде мова в законі «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Згідно з документом, право на призначення пенсії за віком мають ті, кому в 2025 році виповнилось:
- 60 років - за наявності не менше 32 років страхового стажу,
- 63 роки - за наявності не менше 22 років страхового стажу,
- 65 років - за наявності не менше 15 років страхового стажу.
Пенсія за віком призначається за зверненням особи з дня, наступного за днем досягнення нею пенсійного віку, якщо звернення відбулося не пізніше трьох місяців з дня настання такого віку.
Якщо в реєстрі застрахованих осіб є відомості про стаж, набутий до 2004 року (роботодавцем чи застрахованою особою було подано для оцифрування трудову книжку, інші документи про стаж), пенсія за віком після досягнення 60 років за наявності необхідного страхового стажу призначається автоматично (без звернення особи).
Приєднуйтесь до нас у соцмережах та оперативно отримуйте найважливіші новини:
Фіктивне працевлаштування
Минулого тижня за процесуального керівництва Кролевецького відділу Конотопської окружної прокуратури повідомили про підозру директорці одного з навчальних закладів Кролевецької ТГ.
Підозрювана працевлаштувала до очолюваного нею закладу свою доньку на посаду прибиральниці службових... ![]()
«Білі янголи» евакуювали останнього жителя з прифронтового села
Минулого тижня спецпідрозділу поліції «Білий янгол» вдалось вивезти з прикордоння чоловіка, який один залишився в населеному пункті.
Будинок 63-річного Василя був вщент зруйнований внаслідок постійних ворожих обстрілів, тож чоловік майже місяць проживав у сусідньому, частково пошкодженому... ![]()
Громади отримали сучасні зарядні станції
Громади Сумського району отримали сучасні зарядні станції для забезпечення резервного живлення. 22 одиниці переносних зарядних станцій можуть забезпечити окремий об’єкт безперебійним електропостачанням у випадку перебоїв зі світлом або ж відключень.
Обладнання для громад району вдалося... ![]()
Українським чиновникам підняли зарплати на 61%?
Міністерство фінансів України оприлюднило оновлені дані щодо зарплат і чисельності працівників державних органів, місцевих адміністрацій і судової влади. У листопаді 2024 року середня зарплата в центральних держорганах склала 62 тисячі гривень, що на 61% більше, ніж на початку року,... ![]()
Одна з сумських громад третій рік живе без бюджету
Усі територіальні громади області, крім Степанівської, увійшли в 2025 рік із затвердженими бюджетами. А це 56 з 57 місцевих бюджетів. Адже відповідно до ст. 77 Бюджетного кодексу України місцеві бюджети мають бути затверджені до 25 грудня (включно) року, що передує плановому. Всі... ![]()
Трьох службовців лісгоспу судитимуть за неправильно зрубані дерева
Спеціалізована екологічна прокуратура за-твердила та направила до суду обвинувальний акт стосовно лісничого та двох майстрів лісу Ни-зівського лісництва філії Сумське лісове господарство» ДП «Ліси України», неналежне виконання службових обов’язків яких спричинило 762 тис. грн збитків... ![]()
30-метрова сітка для риби
Напередодні нового року в Шосткинському районі працівники Держекоінспекції у Сумській області встановили факт браконьєрства. На річці Есмань біля с. Перемога Глухівської ТГ виявили чоловіка, який ловив рибу 30-метровою сіткою. Однак такі снасті суворо заборонені і є грубим порушенням... ![]()
Сумських дошкільнят запрошують на безкоштовні розвивальні заняття
Громадський центр навчання та розвитку (вул. Троїцька, 9) у 2025 році знову чекає на малюків! У січні стартують нові групи для наших маленьких містян. З дітками 2-3 років - понеділок, середа з 10:30 до 11:30. Заняття проводять вихователь та психолог.
Реєструйтеся за посиланням -... ![]()
Ціни на цигарки підвищать
З 1 січня в Україні має діяти новий розмір акцизів на сигарети (закон знаходиться на підписі у президента). Саме акцизи найбільше впливають на ціни, їх прив’язали до євро, схваливши 4 грудня законопроєкт 11090.
Oboz.ua підрахував, як зростатиме вартість сигарет через введення нового... ![]()
З полону повернули чотирьох мешканців області
Напередодні Нового року, 30 грудня, Україна повернула з російського полону 189 українських військових. Це був один із найбільших обмінів з моменту повномасштабного вторгнення. Він дозволив звільнити: 87 військовослужбовців ЗСУ (з них 17 - ТрО), 43 - Нацгвардія, 33 - ДПСУ, 24 - ВМС.... ![]()
Туфлі на низькому каблуку: елегантність, яку зручно носити щодня
Не кожна пара туфель має вимагати особливої нагоди. Іноді найцінніше взуття в гардеробі - це саме те, яке виглядає акуратно, додає образу жіночності, але не змушує рахувати кроки до кінця дня. Туфлі на низькому каблуку добре підходять для міста...
UPG продовжує розширювати мережу: чергова АЗС розпочала роботу на Сумщині
Мережа АЗС UPG надалі розвиває автозаправну інфраструктуру Сумщини, інвестуючи у її відновлення. Компанія відкрила ще одну АЗС в місті. Нова станція вже працює за адресою: м. Суми, просп. Лушпи 6/2 Станція пройшла технічну підготовку перед запуском: очищення резервуарів, оновлення обладнання та перевірку точності наливу...
Наші читачі дуже часто запитують, де саме, в яких торгових точках можна знайти тижневик «Ваш шанс»? Щиро раді зацікавленістю у виданні і надаємо вичерпний перелік місць, де реалізують газету.




