Майже 3 тисячі з учня - за складання іспиту
За даними слідства, керівництво професійно-технічного навчального закладу на Роменщині вимагало від викладача зібрати з кожного учня групи, в якій він викладає, по 2,8 тис. грн за успішне складання іспиту. Викладач попередив учнів, що той, хто не сплатить кошти, - не складе іспит.
28 січня правоохоронці затримали директора закладу та його заступника після одержання 36 500 грн від викладача. А під час обшуку в кабінеті керівника виявили та вилучили 209 тис. грн готівки.
Слідчі повідомили виконувачу обов’язків ди-ректора та його заступнику про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України. Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів та відсторонення їх від посади.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах та оперативно отримуйте найважливіші новини:
До Сум надійшла перша партія техніки для ліквідації залишків руйнувань
Сумська міська територіальна громада отримала перші три одиниці спеціальної техніки, яка допоможе прибирати на місцях надзвичайних подій відходи внаслідок руйнації. Ця поставка є лише частиною технічної допомоги, яку надає Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA). Наразі... ![]()
До уваги переселенців: продовжено виплати коштів на евакуйованих дітей
Відповідно до Обласної комплексної програми підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2025-2026 роки, затвердженої розпорядженням голови Сумської ОДА - начальника ОВА від 20.12.2024 № 754-ОД, у 2025 році передбачена виплата одноразової допомоги на евакуйованих дітей, повідомив департамент... ![]()
П’ять ідеальних продуктів для імунітету взимку
Гриби рейші. Протягом багатьох років ці гриби вважаються мало не чарівним засобом. Їх активно використовують на Сході. І не дарма, бо даний продукт містить багато активних речовин. У підсумку це перетворює гриби в ідеальний продукт взимку для зміцнення імунітету, боротьби... ![]()
Сумщина тепер офіційно громада-форпост
Уряд прийняв рішення про запуск експериментального проєкту щодо посилення співпраці між громадами. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 31 січня.
Постанова передбачає введення поняття «громада-форпост» - це громади, які розташовані в 100-кілометровій... ![]()
В області майже вдвічі зросла захворюваність на грип
На Сумщині триває сезонне зростання захворюваності на ГРВІ та грип, повідомила Ірина Купрієнко, в. о. гендиректора Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Так, за останній тиждень на ГРВІ захворіло 3279 людей. Кількість хворих зросла на 241 випадок, або на 8%.... ![]()
Для студентів введуть обов’язковий військовий курс
Обов’язковий курс базової загальновійськової підготовки для студентів вишів, який стартує з вересня 2025 року, складатиметься з теоретичної частини, що займе 90 академічних годин, та практичної - 210 академічних годин.
Про це розповів заступник міністра оборони України, бригадний... ![]()
У Сумах викладач домагався неповнолітньої студентки
За даними слідства, у жовтні 2021 р., залишившись зі студенткою наодинці в кабінеті, 51-річний викладач вчинив проти волі дівчини дії сексуального характеру, а також намагався схилити її до статевих зносин. Така поведінка освітянина носила системний характер, він постійно приділяв... ![]()
Ворог поширює фейки про мобілізацію підлітків-сиріт на Сумщині
У мережі активно поширюється інформація про нібито «таємну мобілізацію» на території Сумської області 17-річних підлітків із дитячих будинків. Їх начебто силоміць звозять у тренувальні табори, щоб після виповнення 18 років відправити одразу на фронт.
Ця інформація абсолютно не відповідає... ![]()
Підприємці можуть заощадити на працевлаштуванні молодих фахівців
Державна служба зайнятості України активно підтримує ініціативи, спрямовані на покращення зайнятості молоді та її інтеграцію на ринку праці. Одним із механізмів такої підтримки є надання компенсацій роботодавцям, які готові праце-влаштувати молодих фахівців.
Підпалив житло колишньої і отримав більше п’яти років тюрми
Охтирська окружна прокуратура підтримала публічне обвинувачення стосовно 53-річного чоловіка, що підпалив квартиру колишньої дружини.
Подія сталась у м. Охтирка 30 квітня минулого року. Обвинувачений дізнався, що його колишня дружина збирається вийти заміж за чоловіка, з яким проживає... ![]()
Туфлі на низькому каблуку: елегантність, яку зручно носити щодня
Не кожна пара туфель має вимагати особливої нагоди. Іноді найцінніше взуття в гардеробі - це саме те, яке виглядає акуратно, додає образу жіночності, але не змушує рахувати кроки до кінця дня. Туфлі на низькому каблуку добре підходять для міста...
UPG продовжує розширювати мережу: чергова АЗС розпочала роботу на Сумщині
Мережа АЗС UPG надалі розвиває автозаправну інфраструктуру Сумщини, інвестуючи у її відновлення. Компанія відкрила ще одну АЗС в місті. Нова станція вже працює за адресою: м. Суми, просп. Лушпи 6/2 Станція пройшла технічну підготовку перед запуском: очищення резервуарів, оновлення обладнання та перевірку точності наливу...
Наші читачі дуже часто запитують, де саме, в яких торгових точках можна знайти тижневик «Ваш шанс»? Щиро раді зацікавленістю у виданні і надаємо вичерпний перелік місць, де реалізують газету.




