Де в Сумах безпечно купатися
Фахівці Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб провели черговий моніторинг якості води у популярних місцях відпочинку обласного центру: озеро Чеха; Блакитні озера (ТОВ «Макрос»); річка Псел (локації «Балу», парк ім. Кожедуба, МОК «Витязь»). Що показали результати дослідження?
- Річка Псел: вода за дослідженими показниками відповідає санітарно-хімічним вимогам. Купатися тут безпечно.
- Озеро Чеха та Блакитні озера: зафіксовано незначні відхилення від норми. Зокрема, дещо підвищений водневий показник (pH становить 8,54 од. при нормі 6,5-8,5) та показник окиснюваності (фактично 10,21-10,07 мг О2/ дм3 за нормативним значенням 10,0 мг О2/дм3).
Фахівці наголошують - купатися в цій воді можна, але в жодному разі не пити. Якщо навіть випадково дитина випила воду з водойми, то це теж може вплинути на шлунково- кишковий тракт. Тому що це вода не для пит-тя, а тільки для купання.
Також з 1 червня в області розпочато моніторинг циркуляції холерного вібріону у воді відкритих водойм у місцях масового купання населення.
Фахівці Сумського ОЦКПХ будуть здійснювати регулярні дослідження води до 1 жовтня (двічі на місяць) відповідно до наказів МОЗ України. Визначено 18 точок для моніторингу. На сьогодні вже досліджено 18 проб води. Збудника холери не виявлено.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах та оперативно отримуйте найважливіші новини:
Цифри тижня: бригади «103» Сумщини здійснили майже 2300 виїздів
Працівники екстреної медичної допомоги продовжують щодня стояти на варті здоров’я та життя жителів Сумщини, оперативно реагуючи на виклики навіть у найскладніших умовах. За минулий тиждень на лінію екстреної медичної допомоги надійшло 2903 звернення. Бригади ЕМД виконали 2278 виїздів,... ![]()
Ветерани та їхні родини отримали 31 сертифікат на житло
На Сумщині системно працюють над забезпеченням ветеранів житлом. Торік такі державні сертифікати отримали понад 50 ветеранів Сумщини. Цьогоріч на реалізацію програми об-ласть отримала ще 79 млн грн державної субвенції.
Вручення сертифікатів стало можливим завдяки президенту, Кабміну,... ![]()
Ще 12 родин переселенців отримали житло в модульному містечку
У Сумах триває заселення модульного містечка для внутрішньо переміщених осіб. Клю-чі від нових квартир отримали ще 12 родин - 21 людина, які через повномасштабну війну були змушені залишити свої домівки.
Як повідомив в. о. міського голови Артем Кобзар, від початку реалізації проєкту... ![]()
Мешканців Сумщини закликають не відкладати здоров’я на потім
Від початку року 1 мільйон людей віком від 40 років подали заявки на отримання коштів для проходження Скринінгу здоров’я 40+. Хтось давно планував перевірити серце, хтось - рівень цукру, а для когось це перший профілактичний огляд за довгий час.
Подати заявку - означає отримати... ![]()
Бібліотекарі працювали просто неба
Працівники Сумської ОУНБ змінили звичні стіни книгозбірні, відкривши літературну експозицію просто неба!
Метою цієї ініціативи стало популяризування краєзнавчого фонду бібліотеки, представлення унікальних видань та привернення уваги до історико-культурної спадщини рідного краю. На... ![]()
Двоє рибалок були уражені електричним струмом під час риболовлі
Лише за два дні на Сумщині сталися два випадки ураження електричним струмом під час риболовлі. В обох випадках люди ловили рибу поблизу високовольтних ліній електропередач. Під час закидання або підняття довгої вудки відбулося небезпечне наближення до дротів, що призвело до ураження... ![]()
Один із навчальних закладів отримав обладнання для резервного живлення
Один із закладів освіти області отримав від німецьких партнерів обладнання на суму понад 3 млн грн. Йдеться про комплект літієвих батарей, гібридні інвертори та необхідне обладнання для підключення системи резервного живлення. Це обладнання працюватиме як джерело безперебійного живлення.... ![]()
Фахівці дослідили воду в Сеймі
Державна екоінспекція у Сумській області продовжує тримати на постійному контролі якість води у р. Сейм.
Нині значна частина русла річки Сейм по обидва боки державного кордону все ще перебуває в зоні активних бойових дій. Це створює постійні загрози та ризики для екологічного стану... ![]()
У Сумах оновлюють дорожні магістралі
У Сумах триває плановий поточний ремонт міських доріг. Нещодавно відновився рух транспорту по вул. Петропавлівській після за-вершення ремонтних робіт міського автошляху, а працівники та техніка КП «Шляхрембуд» продовжують працювати на інших локаціях міста.
Злочини проти довкілля: 171 мільйон збитків
Упродовж 18-19 червня слідчі поліції повідомили про підозру сімом особам у межах чоти-рьох кримінальних проваджень, пов’язаних із незаконним використанням природних ресурсів та завданням збитків навколишньому природному середовищу майже на 171 млн грн.
Серед викритих фактів: незаконне... ![]()
Туфлі на низькому каблуку: елегантність, яку зручно носити щодня
Не кожна пара туфель має вимагати особливої нагоди. Іноді найцінніше взуття в гардеробі - це саме те, яке виглядає акуратно, додає образу жіночності, але не змушує рахувати кроки до кінця дня. Туфлі на низькому каблуку добре підходять для міста...
UPG продовжує розширювати мережу: чергова АЗС розпочала роботу на Сумщині
Мережа АЗС UPG надалі розвиває автозаправну інфраструктуру Сумщини, інвестуючи у її відновлення. Компанія відкрила ще одну АЗС в місті. Нова станція вже працює за адресою: м. Суми, просп. Лушпи 6/2 Станція пройшла технічну підготовку перед запуском: очищення резервуарів, оновлення обладнання та перевірку точності наливу...
Наші читачі дуже часто запитують, де саме, в яких торгових точках можна знайти тижневик «Ваш шанс»? Щиро раді зацікавленістю у виданні і надаємо вичерпний перелік місць, де реалізують газету.




