За ким майбутнє Верхньої Сироватки?
ПримІське селище Верхня Сироватка є центром Верхньосироватської ОТГ із населенням майже 7 тисяч чоловік, гарним логістичним розміщенням та значними ресурсами. Проте вже декілька років тут тривають перипетії з нинішньою головою ОТГ Аллою Александровою.
Вона встигла побувати в декількох партіях - від Партії Регіонів до Партії простих людей Капліна. Прославилася придбанням службового джипу, її попередній автомобіль згорів при невідомих обставинах. Після обрання на посаду вона відкликалась із посади за народною ініціативою та усувалась більшістю депутатів сільради. Проте отримала рішення суду про поновлення на посаді. До речі, це рішення до цього часу оскаржується в Харківському апеляційному адміністративному суді, процес затягується.
Місцеві жителі винять голову в суцільних недобудовах на селі: за п’ять років її правління так і не добудували дитячий садочок, дитячий будинок, лікарню, ста-діон, дороги та багато іншого.
За коментарем з приводу поточної ситуації в Верхній Сироватці ми звернулись до відомого місцевого вихідця, заслуженого юриста України, голови юркомпанії LS GROUP та президента ФК «Суми» Геннадія Дем’яненка.
- Геннадію Олександровичу, що скажете про Верхню Сироватку?
- Що можна сказати про місце, де виріс, закінчив школу, де покоїться мій батько та мешкає мама?! Батьківщина. Надзвичайні люди, які завжди мають власну позицію та ніколи й ні перед ким не схиляють голову. Особисто знаю багатьох, багато знає мене, нашу родину, покійного батька. Скажу простіше - я там почуваюся надзвичайно комфортно, вдома.
- Для об’єктивності нашої розмови скажіть відразу та відверто - ви маєте щодо Верхньої Сироватки, скажемо так, політичні амбіції?
- Казав раніше, наразі повторюсь. Я не збираюся балотуватися в місцеві депутати чи на голову ОТГ. Хоча за село дуже боляче.
- Конкретніше?
- Вражає аномальна безефективність нашої голови. За п’ять років навколо лише недобудови - дитсадок, дитячий будинок, міні-стадіон, лікарня, сільські дороги. Не розібрана до цього часу стара лікарня взагалі стала місцевими «розвалинами Колі-зею». Перетворюються в болота ставки у Верхній Сироватці та Залізняку. Належно не функ-ціонує маршрутне сполучення до Сум. Загалом - суцільна безгосподарність. Коли дивишся на цей безлад та те, як розвиваються та розбудовуються сусід-ні ОТГ, - серце кров’ю обливається.
- Вважаєте все це результатом неефективного управління?
- Це банальна безгосподарність. Судіть самі, ми з родиною приїхали на могилу батька, а центральне кладовище села не кошене, «трава по пояс». Як це можна назвати?! Про які інвестиції, нові робочі місця та податки ми можемо серйозно розмовляти, коли голова збирається закласти майно громади для отримання кредиту задля розміщення сонячної електростанції на даху школи!? Немає доріг, маршрутки, безліч недобудов і так далі, а тут сонячна електростанція. Сміх та й годі.
- Що каже з цього приводу голова?
- Знаю її особисто. Не один раз спілкувалися на цю тему. В неї безліч виправдань, але по суті - нуль. Завжди їй казав, що за все відповідає керівник. До речі, приводжу завжди їй у приклад вдалий ремонт дороги біля сільради саме в той час, коли її усунули з посади. Вона роками не могла вирішити цю проблему. Проте від неї чую тільки виправдовування, безліч прізвищ, які в чомусь винні. Лише не вона. Ще й прізвища лунають тих, кого особисто вона «привела в село». Батько казав: поганому футболісту завжди щось заважає. Вибачте за таке порівняння.
- Так у чому ж суть проблеми?
- В політології є таке поняття - верхи не можуть, низи не хочуть. Це я стосовно чиновників сільради. В голови не виходить, а радниками та чиновниками вона призначає «приїжджих», які не розуміють та не знають людей, проблем громади. Мізкують не місцевими пріоритетами. Ці чинуші попрацюють рік-півроку та й поїхали далі. Як із них потім спитати? Вже не кажу про їх професійний рівень. Комірників призначають керувати педагогами. Дійшло до того, що чиновники сільради презирливо називають наших мешканців «мєстниє». Дякуємо, хоч не аборигенами.
- Зрозуміло, прикро. Ваша думка щодо конфлікту голови з депутатським корпусом?
- Немає діалогу голови з депутатами. Причому до припинення її повноважень мали відношення два абсолютно різних за складом депутатські корпуси сільради. Багато разів говорив їй, що потрібно дослухатися до думки депутатів та громади, знаходити компроміс. Не можна ламати людей через коліно, не ті часи. Вона до цього часу мабуть вважає, що вони в неї «кріпосні» (сміється. - С.Л.). Більш того, свою бездіяльність намагається перекласти на них. Організовує збір підписів або оголошує дві догани Зої Олександрівні (депутат ОТГ та директорка місцевої школи З.О.Нечипоренко. - С.Л.). А потрібно лише спільно працювати, чути думку всіх.
- Так у чому ж суть протистояння?
- Все дуже просто. Не секрет, що в нас один із найбільших в Україні штатів чиновників сільради. Депутати кажуть: ми не проти, але покажіть свою ефективність, ви що, збудували у Верхній Сироватці Сінгапур? Якщо ні, то давайте частину скоротимо, а вільні кошти направимо на розвиток громади, на ту ж маршрутку до Сум або дитячі майданчики. Голова проти та відразу винить у неприйнятті бюджету депутатів. Але ж депутати відстоюють інтереси громади та перешкоджають неефективній розтраті коштів.
- Проблема прийняття бюджету лише в цьому?
- Не тільки. Судіть самі: утеплення сільради - за 600 тисяч гривень. За такі кошти можна придбати ще одну будівлю сільради. Водночас на розвиток фізичної культури та спорту - нуль! Дійшло до того, що громада самотужки проводить спортивні заходи в селі. Перший раз за шістдесят років Верхня Сироватка не представлена в районному чемпіонаті з футболу. А ще є безліч інших видів спорту, які потрібно розвивати. Чиновники забули про молодь та їх дозвілля. Вважають, мабуть, що краще їх тримати «на карантині».
- Що за спортивні заходи?
- Минулими вихідними ми самотужки, силами місцевих спортсменів провели Кубок пам’яті Миколи Олексійовича Придатка. Це легендарна спортивна особистість для Верхньої Сироватки. Для прикладу, мені надзвичайно приємно було чути, що мій сусід Богдан Радченко навіть знає дату народження Миколи Олексійовича! Ось це й є добра пам’ять про вчителя. Думаєте сільрада або місцеві чиновники нам чимось допомогли?! Ні! Вони живуть в якійсь паралельній реальності.
- Який вихід бачите з цієї ситуації?
- Вихід один - місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня. У Верхній Сироватці люд розумний, розбереться, хто й чого вартує. Впевнений, що майбутнє села - за місцевими мешканцями, які знають проблеми громади, мають освіту та професійний досвід. І повірте - їх багато. Це повинні бути господарники та керівники із сильною рукою. Думаю, що громада на прикладі чинних сільських керівників давно зрозуміла, що розмовляти й працювати - це зовсім різні речі. Приїжджим багато чого незрозуміло та, по великому рахунку, й не потрібно. Їм після звільнення з посади не дивитись людям в очі, а нам тут разом жити далі.
- Можете назвати прізвища таких місцевих політиків-господарників?
- Звісно. Віталій Голома, Олександр Сосєдський, Геннадій Пономаренко, Олександр Демченко, Зоя Нечипоренко з депутатів. А ще в Верхній Сироватці маємо багатьох перспективних особистостей, чоловіків та жінок, дівчат та хлопців, які наразі не в політиці. Оскільки вони зараз не публічні особи, об’єктивно не маю права називати їх прізвища. Впевнений - майбутнє нашого села саме за ними.
Сергій Литвиненко
Приєднуйтесь до нас у соцмережах та оперативно отримуйте найважливіші новини:
В единении можно добиться успеха!
15 лет назад во всей Сумской области насчитывалось немногим более 15 тысяч предпринимателей мелкого и среднего бизнеса. Каждый варился в собственном соку и пытался самостоятельно решать свои проблемы.
И именно тогда несколько единомышленников решили объединиться и создать общественную... ![]()
Льготы на землю? Лучше никому!
В свЯзи с поступлением в департамент обеспечения ресурсных платежей Сумского горсовета от местных предприятий-землепользователей обращений с просьбами установить льготы по уплате земельного налога департамент вынес на очередное заседание постоянной депутатской комиссии по вопросам... ![]()
«Бо я живу в цьому місті»
Володимир Лободін, директор ТРЦ «Мануфактура»: «Нам треба терміново робити все, щоб люди хотіли навчатися і працювати в Сумах»
Володимир ЛободІн, директор ТРЦ «Мануфактура», - про жит-тєві виклики та управлінський досвід; про те, яким бачить майбутнє Сум та від чого воно залежить.... ![]()
Город продаст семь помещений, в том числе летнее кафе на Студяге
На прошлой неделе депутатская комиссия Сумского горсовета по вопросам комимущества и законности согласовала перечень объектов коммунальной собственности, которые планируется отдать на приватизацию путем продажи на аукционе.
Департамент ресурсных платежей предложил выставить на торги... ![]()
Вместо 3 миллионов - 700 тысяч
Сумское НПО попросило город снизить для них ставку земельного налога
На заседании депутатской планово-бюджетной комиссии Сумского горсовета 2 июля депутаты обсудили возможность уменьшения на 75% ставки арендной платы за земли промышленности для размещения и эксплуатации основных,... ![]()
Требуйте фискальный чек!
ПокупаЯ что-нибудь в магазине бытовой электротехники, обращали ли вы внимание на то, какой чек вам выдают? Фискальный или нефискальный? Наверное, не все понимают, в чем разница, да и многим все равно, какой чек, но на самом деле это важно.
В редакцию обратился сумчанин Александр,... ![]()
Будівельний флагман Сумщини
Будівельна техніка - на всі випадки!
Один із найбільших забудовників у Сумській області - АТ «Сумбуд» - володіє технологіями, які дозволяють здійснювати замкнутий цикл робіт - від проєктування до випробування і здачі під ключ. Такий підхід дозволяє компанії утримувати мінімальні... ![]()
Туфлі на низькому каблуку: елегантність, яку зручно носити щодня
Не кожна пара туфель має вимагати особливої нагоди. Іноді найцінніше взуття в гардеробі - це саме те, яке виглядає акуратно, додає образу жіночності, але не змушує рахувати кроки до кінця дня. Туфлі на низькому каблуку добре підходять для міста...
UPG продовжує розширювати мережу: чергова АЗС розпочала роботу на Сумщині
Мережа АЗС UPG надалі розвиває автозаправну інфраструктуру Сумщини, інвестуючи у її відновлення. Компанія відкрила ще одну АЗС в місті. Нова станція вже працює за адресою: м. Суми, просп. Лушпи 6/2 Станція пройшла технічну підготовку перед запуском: очищення резервуарів, оновлення обладнання та перевірку точності наливу...
Наші читачі дуже часто запитують, де саме, в яких торгових точках можна знайти тижневик «Ваш шанс»? Щиро раді зацікавленістю у виданні і надаємо вичерпний перелік місць, де реалізують газету.




