Житлово-комунальний скандал у Сумах
Тому інженерні мережі тут сталеві, труби, по яким подається гаряча вода, - практично з’їла іржа і тримаються вони на чесному слові та «системі хомута». Підвал брудний, і не тому, що в будинку живуть неохайні люди, які не слідкують за приміщенням, просто постійні протічки з каналізаційних труб створили на підлозі «культурний шар» із нечистот. Сморід розповсюджується квартирами. Покрівля з руберойду також у критичному стані, від чого особливо страждають мешканці 10-го поверху. Під час дощів вода тече в квартири, під’їзди, затікає в поверхові щитки, в яких знаходяться лічильники електроенергії та численні кабелі. Щастя, що поки лічильники живі і не замкнуло дроти. Горище будинку - це окрема пісня. Мешканці неодноразово зверталися з заявою про ремонт комунікацій та даху до ПРБП «Рембуд», яке його обслуговує, але відповідь керуючої компанії одна: «Усе, що надходить на рахунок будинку, витрачається на ремонт, тобто фарбування дитячого майданчику, виплату зарплати двірнику, косіння трави та інше». Все вказує на те, що КК порушує правила утримання житлових будинків та прилеглої території.
- Але, - кажуть мешканці будинку, - суть нашої проблеми в тому, що керівництво «Рембуду», незважаючи на недобросовісне виконання робіт по поточному ремонту будинку, наполегливо примушує мешканців підписати згоду на підвищення оплати послуг, посилаючись на брак коштів.
21 жовтня цього року ке-рівництво ПРБП надало на підпис мешканцям документ про збільшення оплати на 1,56 грн за квадратний метр площі. Якщо вартість 1 кв. м на сьогодні складає 4,176 грн, то передбачається збільшення до 5,736 грн, тобто подорожчання послуг із управ-ління будинком приблизно на 37%. Мешканці, зважаючи на результати роботи КК, обурилися, документ не погодили, кожен написав «не згоден».
Через місяць, 22 листопада, керівництво КК вдруге надало на підпис мешканцям аналогічний документ, але вартість послуг ще підвищили, тепер вартість обслуговування 1 кв. м площі склала 6,60 грн, тобто подорожчання - приблизно на 58%.
Мешканці знову зібрали підписи про незгоду щодо збільшення оплати. Але немає впевненості, що спроби та вимоги підвищити оплату послуг не будуть повторюватися. Працівники «Рембуду» погрожують не приймати заявки від мешканців, не виконувати поточний ремонт, який входить до складу діючого договору. Слід зазначити, що до такого підвищення примушують не всі будинки, які обслуговує «Рембуд», а от із якої причини особлива ласка до нашого - нам невідомо.
Сьогодні, в воєнний час, багато мешканців отримують зменшену зарплатню або зовсім лишилися місця роботи і тому не мають можливості виплачувати такі суми. До того ж ПРБП «Рембуд» виконує свої обв’язки не в повному обсязі і всі мешканці не згодні платити збільшену плату за утримання будинку, іншими словами - платити за те, що не робилося роками. Ми звернулися до міської влади і в інші владні структури з проханням роз’яснити нам, чи порушує в даному випадку «Рембуд» Постанову Кабміну №502 від 29.04.2022 р.? Та чи є правомірними дії компанії щодо збільшення оплати за 1 кв. м житлового приміщення? Як діяти в даній ситуації мешканцям?
Ці питання ми переадресували Олегу Чайченку, начальнику правового управління Сумської міськради. За його словами, Постанова Кабміну №502 стосу-ється суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, тобто «Сумитеплоенерго», КППВ, водоканалу. А от щодо нарахування та оплати житлово-комунальних послуг у період воєнного стану нічого не змінилось. Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг, регулює Закон № 2189 від 9 листопада 2017 року.
За вимогами статті 12 Закону, надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах. Ціна послуги, порядок оплати, права і обов’язки сторін, а також відповідальність сторін за порушення є істотними умовами договору про надання житлово-комунальних послуг. Отже нарахування та плата житлово-комунальних послуг здійснюється, виходячи з умов договору про надання відповід-них послуг, укладеного між споживачем та управителем багато-квартирного будинку, та вимог чинного законодавства. Отже, якщо мешканці будинку не укладали нового договору з керуючою компанією, змінювати вар-тість послуг в односторонньому порядку «Рембуд» не має права.
Щодо стягнення заборгованості, нарахування громадянам штрафів чи пені за невчасну оплату комунальних послуг, а також припинення надання таких послуг в умовах воєнного стану, то Постановою Кабміна № 206 від 5 березня 2022 р. до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється: нарахування та стягнення неустойки, штрафів, пені, інфля-ційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги; припинення надання житлово-комунальних послуг населенню в разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі. Ця норма застосовується з 24 лютого 2022 року.
З іншого боку, якщо керуюча компанія не виконує свої зобов’язання, мешканці можуть розірвати договір на обслуговування і знайти більш відповідальний жек.
Вікторія Ростоцька
Приєднуйтесь до нас у соцмережах та оперативно отримуйте найважливіші новини:
Нові покажчики - для обласного центру
НЕ так давно, 30 листопада, Сумська міська рада ухвалила рішення про зміну назв (перейменування) топонімів у Сум-ській територіальній громаді. Народні обранці вирішили дати нові найменування 211 вулицям, з них 179 - у Сумах.
Проте тоді ж було внесено й доповнення - рішення про... ![]()
Туфлі на низькому каблуку: елегантність, яку зручно носити щодня
Не кожна пара туфель має вимагати особливої нагоди. Іноді найцінніше взуття в гардеробі - це саме те, яке виглядає акуратно, додає образу жіночності, але не змушує рахувати кроки до кінця дня. Туфлі на низькому каблуку добре підходять для міста...
UPG продовжує розширювати мережу: чергова АЗС розпочала роботу на Сумщині
Мережа АЗС UPG надалі розвиває автозаправну інфраструктуру Сумщини, інвестуючи у її відновлення. Компанія відкрила ще одну АЗС в місті. Нова станція вже працює за адресою: м. Суми, просп. Лушпи 6/2 Станція пройшла технічну підготовку перед запуском: очищення резервуарів, оновлення обладнання та перевірку точності наливу...
Наші читачі дуже часто запитують, де саме, в яких торгових точках можна знайти тижневик «Ваш шанс»? Щиро раді зацікавленістю у виданні і надаємо вичерпний перелік місць, де реалізують газету.




