Водоканал планує модернізацію обладнання очисних
На міських очисних спорудах кипить масштабна підготовча робота до модернізації первинного відстійника та заміни застарілих щитових затворів. Завдяки угоді між Міжнародним Комітетом Червоного Хреста та сумським водоканалом підприємство уже у вересні отримає повний комплекс сучасного обладнання для цього проєкту. Це зробить систему очищення води в Сумах надійнішою та ефективнішою.
Минулого тижня інженери МКЧХ відвідали міські очисні споруди та проінспектували хід ро-біт. Крім того, представники водоканалу та МЧКХ вже почали обговорювати плани на 2026 р. Серед критичних потреб - глибинні насоси для артезіанських свердловин, які буквально згорають через постійні перебої з електропостачанням, спричинені ворожими обстрілами. Їх безпе-ребійна робота, вчасний ремонт і заміна є дуже важливими для стабільної роботи водозаборів.
Також обговорили з благодійниками допомогу у впровадженні сучасної автоматизованої системи диспетчерського управління. Адже під час тривоги чи після обстрілу фахівці змушені їхати на об’єкти в зонах підвищеного ризику. Шість водозаборів досі працюють на системі, що дозволяє лише моніторити ситуацію, але не дає змоги керувати процесами дистанційно. Тож у ході зустрічі партнери ознайомилися з роботою диспетчерської підприємства та з тими технічними рішеннями, які вже вдалося реалізувати в межах заходів інвестиційних програм.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах та оперативно отримуйте найважливіші новини:
В уряді погодили призначення ще однієї заступниці голови Сумської ОВА
Про це представник уряду у Вер-ховній Раді Тарас Мель-ничук повідомив 15 лип-ня. Мова йде про Олену Кірєєву, яка зараз є радницею голови ОВА. Та-кож вона керувала управлінням взаємодії з прикордонними громадами та організаційно-правової роботи в департаменті розвитку громад, територій... ![]()
8 років за ґратами - за збут наркотиків
Дубенський міськрайонний суд Рівнен-ської області засудив до восьми років по-збавлення волі з конфіскацією майна жителя Сумщини, якого визнали винним у незаконному обігу психотропних речовин.
У ході розслідування було встановлено, що обвинувачений у листопаді 2023 року придбав амфетамін... ![]()
У сумських маршрутках почали з’являтися кондиціонери
Асоціація сумських перевізників повідомила про те, що в Сумах з’явилися автобуси з кондиціонерами.
«Попри складні часи, ми продовжуємо оновлення транспорту, - зазначили перевізники. - На 20-му маршруті всі нові приватні автобуси «Сумчанин» відтепер обладнані системами кондиціонування... ![]()
Шахраї ошукали вдову загиблого воїна майже на 600 тисяч
За даними слідства, двоє раніше судимих мешканців м. Охтирка, 28 та 33 років, дізналися про щомісячні виплати потерпілій у зв’язку із загибеллю її чоловіка на фронті. Скориставшись довірою та емоційною вразливістю жінки, вони вдавалися до численних вигадок, щоб виманити в неї кошти.
Виплату при народженні малюка можуть збільшити до 50 тис. гривень
Кабмін подасть до ВР законопроєкт про збільшення виплат при народженні дитини. Про це говорили в уряді. Закон передбачає підвищення одноразової виплати жінкам після народження дитини з 10,3 тис. грн до 50 тис. гривень. Законопроєктом пропонується суттєво збільшити виплати жінкам,... ![]()
Підручники в школярів будуть вчасно
Гендиректор видавництва «Ранок» Віктор Круглов повідомив про відновлення друкарні видавництва у Харкові. Потужний ураган, який пройшов містом у ніч з 12 на 13 липня, наробив лиха в приміщеннях друкарні «Тріада-Пак», де видавництво «Ранок» друкує та зберігає велику частину навчальних... ![]()
Де доступне житло для ВПО
За останні десять днів із прикордонних громад Сумщини евакуювалися понад 100 людей, се-ред них - 16 ді-тей, повідомили в Сумській ОВА.
Здебільшого це мешканці Сумського та Шосткинського районів, які що-дня зазнають ворожих атак. Загалом від початку евакуації з небезпечних територій... ![]()
На Басах оновили зупинку громадського транспорту
До благодійної організації Тетяни Яго-діної «Віримо - все буде добре!» звернулися мешканці мікрорайону Баси в Сумах з проханням зробити та встановити лавки на одній із зупинок громадського транспорту.
Це може здатися дрібницею, але транспорт чекають літні люди, батьки з маленькими... ![]()
Допоможіть подарувати тінь чотирилапим!
Із таким проханням вчергове до небайдужих звернулося Сумське товариство захисту тварин: «Сонце пече, а вони мовчки терплять… Допо-можіть нам подарувати тінь для тих, хто не має де сховатись. У спеку собакам важко. Вольєри розжарюються. Вони лежать на гарячій землі, дихають важко,... ![]()
Ділянку рекреаційного призначення повернули в комунальну власність
За позовом Роменської окружної прокуратури Сумський апеляційний суд визнав незаконним та скасував рішення сесії Роменської міської ради, яким громадянину передали в приватну власність земельну ділянку площею 0,1 га. Відтак припинено право власності на землю.
Туфлі на низькому каблуку: елегантність, яку зручно носити щодня
Не кожна пара туфель має вимагати особливої нагоди. Іноді найцінніше взуття в гардеробі - це саме те, яке виглядає акуратно, додає образу жіночності, але не змушує рахувати кроки до кінця дня. Туфлі на низькому каблуку добре підходять для міста...
UPG продовжує розширювати мережу: чергова АЗС розпочала роботу на Сумщині
Мережа АЗС UPG надалі розвиває автозаправну інфраструктуру Сумщини, інвестуючи у її відновлення. Компанія відкрила ще одну АЗС в місті. Нова станція вже працює за адресою: м. Суми, просп. Лушпи 6/2 Станція пройшла технічну підготовку перед запуском: очищення резервуарів, оновлення обладнання та перевірку точності наливу...
Наші читачі дуже часто запитують, де саме, в яких торгових точках можна знайти тижневик «Ваш шанс»? Щиро раді зацікавленістю у виданні і надаємо вичерпний перелік місць, де реалізують газету.




