Батько, який заборгував синам аліменти, сплатив їх працею
Несплата аліментів перш за все позначається на добробуті дитини. Тож законодавство передбачає низку механізмів впливу на безвідповідальних батьків, серед яких - штрафи, обмеження та арешт майна.
Однак, якщо в боржника відсутній стабільний дохід чи майно, а сукупний розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, є ще один важіль спливу: неплатнику можуть бути призначені судом суспільно корисні роботи на строк від 120 до 240 годин, що дозволить реально компенсувати борг.
Саме так вчинили з мешканцем Охтир-щини, який тривалий час не сплачував аліменти на користь двох неповнолітніх синів. Суд призначив йому 120 годин суспільно корисних робіт. Важливо, що всі нараховані кошти в повному обсязі спрямовуються на погашення аліментної заборгованості. До речі, якщо боржник протягом року вчинить повторне правопорушення - це потягне за собою суспільно корисні роботи від 240 до 360 годин.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах та оперативно отримуйте найважливіші новини:
Понад 1 млрд грн – на посилення оборони
На Сумщині продовжують системно зміцнювати обороноздатність та піклуватися про безпеку цивільного населення. За інформацією ОВА, від початку року на посилення оборони області вже спрямовано понад 1 млрд грн. Із них 770 млн грн - кошти місцевих бюджетів, а ще понад 231 млн грн -з обласного... ![]()
У Липоводолинській громаді створюють нову офіційну символіку
Липоводолинська селищна рада розпочала прийом ідей спільної ідентичності громади. Працює робоча група з питань створення офіційної символіки громади та старостинських округів (герба, прапора, логотипу).
Як повідомили в Липоводолинській селищній раді, створення символіки є важливим... ![]()
Відновлено курсування евакуаційного вагону поїзда №774 Конотоп – Київ
Час відправлення з Конотопу - 14:47, повідомили в Сумській ОВА. Потяг курсуватиме: 5 грудня, 7 грудня, 12, 14, 19, 21, 26 та 28 грудня. У вагоні передбачено 15 безкоштовних місць для людей, які бажають евакуюватися. Решта місць будуть виставлені на продаж за 5 днів до відправлення.... ![]()
Таланти громади: «Голос–ОК» виборов Гран–прі «Золотої Сонати»
Вокально-хорова студія «Голос-ОК» Сум-ського Палацу дітей та юнацтва (керівник Лариса Ільченко) гідно представила Сумську громаду на Міжнародному двотуровому фес-тивалі-конкурсі «Золота Соната».
Юні вокалісти продемонстрували високий рівень підготовки, захопили журі майстерністю... ![]()
Сумська бригада отримала нового командира
У 117 окремій бригаді тероборони відбулася зміна керівництва. Новим командиром призначено полковника Дмитра Ярошенка.
Представлення відбулося у районі виконання бойових завдань на Сході, де начальник Регіонального управління Сил ТрО «Північ» полковник Дмитро Синявський офіційно оголосив... ![]()
У Сумській міській раді знову змінять депутата
На початку жовтня на позачерговій сесії Сумської міської ради стало відомо про те, що замість депутата Олександра Зименка, повноваження якого рада припинила за його особистою заявою, вакантне місце у фракції ВО «Батьківщина» займе Євгеній Скоробагат-ський, який має депутатський досвід... ![]()
У Сумах продовжують планувати ремонт Харківського мосту
На сьогодні міст на вул. Харківській у Сумах гостро потребує заміни перил та тротуарного покриття, зміцнення зовнішньої частини пішохідної зони.
Тяжкі ковані перила виходять з ладу цілими секціями, обнуляючи значні ділянки огорожі мосту з пожвавленим пішохідним рухом.
Технічна гумдопомога від БФ «Люмос Україна»
Тростянецька міськрада продовжує результативну співпрацю з благодійним фондом «Лю-мос Україна» - надійним партнером, що неод-норазово допомагав громаді долати щоденні виклики воєнного часу. Завдяки підтримці фон-ду діти з особливими освітніми потребами отримали спеціальні освітні... ![]()
Сумська МТГ отримала нову партію проднаборів: хто може отримати
До департаменту соцзахисту населення Сумської МТГ надійшла чергова партія продуктових наборів від міжнародної організації Global Empowerment Mission Ukraine (GEM) та Фонду Говарда Дж. Баффета, повідомили в міськраді. Продуктові набори призначені для громадян, які раніше не отримували... ![]()
Сумська вчена отримала президентський грант
Нещодавно були оприлюднені результати конкурсу на гранти президента України докторам наук для проведення наукових досліджень і розробок на 2026 рік. Серед переможців - представниця Сумського національного аграрного університету.
Гранти президента - це престижне державне фінансування,... ![]()
Туфлі на низькому каблуку: елегантність, яку зручно носити щодня
Не кожна пара туфель має вимагати особливої нагоди. Іноді найцінніше взуття в гардеробі - це саме те, яке виглядає акуратно, додає образу жіночності, але не змушує рахувати кроки до кінця дня. Туфлі на низькому каблуку добре підходять для міста...
UPG продовжує розширювати мережу: чергова АЗС розпочала роботу на Сумщині
Мережа АЗС UPG надалі розвиває автозаправну інфраструктуру Сумщини, інвестуючи у її відновлення. Компанія відкрила ще одну АЗС в місті. Нова станція вже працює за адресою: м. Суми, просп. Лушпи 6/2 Станція пройшла технічну підготовку перед запуском: очищення резервуарів, оновлення обладнання та перевірку точності наливу...
Наші читачі дуже часто запитують, де саме, в яких торгових точках можна знайти тижневик «Ваш шанс»? Щиро раді зацікавленістю у виданні і надаємо вичерпний перелік місць, де реалізують газету.




