Понад 78% випускників курсів Сумської служби зайнятості успішно працевлаштувалися
Сумська обласна служба зайнятості продовжує допомагати жителям регіону здобувати нові професії. Упродовж першого півріччя 2026 року професійне навчання за сприяння служби пройшли 1 112 зареєстрованих безробітних. Переважна більшість слухачів - 1 106 осіб - на-вчалися у центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості. Результати свідчать про ефективність такої підготовки: після завершення навчання 78,2% випускників успішно працевлаштувалися.
Найбільший попит мають сучасні освітні програми, пов’язані з цифровими технологіями та розвитком практичних навичок. Зокрема, безробітні опановують цифровізацію бухгалтерського й податкового обліку, медіаграмотність, роботу з РРО та POS-терміналами, CRM-системами, цифрові інструменти для онлайн-роботи, а також проходять курси з надання першої до-медичної допомоги, сучасного фермерства та просування товарів і послуг у соцмережах.
Крім того, 28 осіб проходили професійну підготовку та перепідготовку за робітничими професіями. Серед них - електромонтер з ре-монту та обслуговування електроустаткування, кухар, продавець продовольчих і непродовольчих товарів, оператор котельні та бджоляр.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах та оперативно отримуйте найважливіші новини:
Хіммістечко потребує господарських рук
Міська депутатка Вікторія Гробова стурбована проблемою з прибиранням та благоус-троєм території зелених та рекреаційних зон мікрорайону Хіммістечка.
З відповідним запитом вона звернулася до виконавчої гілки влади на липневій сесії Сумсь-кої міськради. Мова йде про занедбані зелені... ![]()
Сумський кардіоцентр отримав систему резервного живлення
Сумський обласний кардіологічний центр отримав сучасну систему резервного електроживлення, яка забезпечить безперебійну роботу критично важливого медичного обладнання навіть під час аварійних відключень електроенергії.
У межах спільної ініціативи організації
Сумські прикордонники стали лауреатами «Смарагдової ліри»
Музичний гурт «Прикордонники» 5 прикордонного загону став лауреатом премії Державної прикордонної служби України «Смарагдова ліра».
У номінації «Музика» дипломом та відзнакою за високий художній рівень творів нагороджено військовослужбовця 5 прикордонного загону Олександра Оцевика... ![]()
Мінус понад 72 тисячі - через допомогу від ООН
До поліції звернулася мешканка Роменсь-кого району, яка повідомила, що отримала дзвінок у месенджері Telegram від невідомої особи. Співрозмовниця запропонувала допомогти оформити міжнародну грошову допомогу від ООН. Довірившись незнайомці, потерпіла повідомила реквізити своєї банківської... ![]()
В обласному центрі перевіряють інцидент за участю поліцейських і ТЦК
Поліція Сумської області проводить перевірку обставин інциденту, який стався 20 лип-ня вранці в Сумах під час роботи групи оповіщення за участю поліцейських та представників ТЦК та СП.
За попередньою інформацією правоохоронців, під час перевірки документів один із громадян завдав... ![]()
На Роменщині затримали чоловіка, який погрожував перехожим
13 липня близько 12:00 до поліції надійшло повідомлення про агресивного чоловіка, який перебував біля місцевого магазину з но-жем у руках, поводився зухвало та висловлював погрози на адресу громадян.
На місце події негайно прибув наряд сектору реагування патрульної поліції. Під час... ![]()
Із 20 липня запрацює маршрут «Тростянець - Охтирка - Суми»
ДП «Тростянецьпастранс» запускає новий міжміський автобусний маршрут «Тростянець - Охтирка - Суми», повідомили в Тростянецькій міськраді.
Пасажирів із понеділка, 20 липня, перевозить сучасний автобус. Рейси виконуватимуться щодня у ранковий та вечірній час, що дасть змогу жителям... ![]()
Робітникам культури підвищать зарплатню: коли та наскільки
Департамент фінансів Сумської облдерж-адміністрації повідомив про чергове рішення уряду. Так, ухвалене підвищення з 1 січня 2027 року оплати праці працівників державних та комунальних закладів культури, зокрема встановлено, що:
T посадові оклади (ставки зарплати) працівників закладів... ![]()
Втратив понад чверть мільйона гривень, намагаючись завантажити мапу тривог
До поліції звернувся 50-річний житель м. Суми. Чоловік повідомив, що в соцмережі Facebook натрапив на оголошення про нібито онлайн-мапу загроз. Перейшовши за за-пропонованим посиланням, він втратив до-ступ до своїх коштів - з банківської картки було списано понад 270 000 гривень на... ![]()
Закупівля з мільйонною переплатою
На Сумщині до суду скеровано обвинувальний акт стосовно посадовиці Міжрегіональ-ного центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, яку обвинувачують у службовій недбалості, що завдала державі майже 1,1 млн грн збитків.
За даними слідства, у 2022 році... ![]()
Туфлі на низькому каблуку: елегантність, яку зручно носити щодня
Не кожна пара туфель має вимагати особливої нагоди. Іноді найцінніше взуття в гардеробі - це саме те, яке виглядає акуратно, додає образу жіночності, але не змушує рахувати кроки до кінця дня. Туфлі на низькому каблуку добре підходять для міста...
UPG продовжує розширювати мережу: чергова АЗС розпочала роботу на Сумщині
Мережа АЗС UPG надалі розвиває автозаправну інфраструктуру Сумщини, інвестуючи у її відновлення. Компанія відкрила ще одну АЗС в місті. Нова станція вже працює за адресою: м. Суми, просп. Лушпи 6/2 Станція пройшла технічну підготовку перед запуском: очищення резервуарів, оновлення обладнання та перевірку точності наливу...
Наші читачі дуже часто запитують, де саме, в яких торгових точках можна знайти тижневик «Ваш шанс»? Щиро раді зацікавленістю у виданні і надаємо вичерпний перелік місць, де реалізують газету.




