Поліція перевіряє укриття: у Сумах за порушення покарали чотирьох осіб
Поліцейські Сумщини продовжують перевірки укриттів у населених пунктах області. Правоохоронці встановлюють осіб, відповідальних за утримання захисних споруд, та перевіряють, чи відкриті вони для населення. Особливу увагу приділяють готовності до ви-користання за призначенням.
У ході перевірок у Сумах поліцейські виявили кілька укриттів, які під час повітряної тривоги були зачинені або перебували в неналежному стані. За цими фактами стосовно відповідальних осіб складено адмінматеріали за ч. 1 ст. 175-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Загалом до адміністративної відповідальності вже притягнуто чотирьох осіб.
Санкція статті передбачає штраф від 1 700 до 8 500 грн залежно від характеру порушення та його повторності.
У поліції також нагадують, що неналежне утримання та експлуатація захисних споруд мо-же мати значно серйозніші наслідки. Якщо такі порушення призвели до загибелі людей або ін-ших тяжких наслідків, винним загрожує кримінальна відповідальність за ст. 270-2 ККУ, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.
Правоохоронці закликають жителів області повідомляти про зачинені укриття під час повітряної тривоги, негайно телефонуючи на спецлінію 102. Це допоможе оперативно реагувати на порушення та забезпечити безпеку людей.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах та оперативно отримуйте найважливіші новини:
У Сумах тимчасово не працюватиме одне з відділень міграційної служби
Сумський відділ №1 Управління Державної міграційної служби України в Сумській області, що розташований на вул. Іллінській, 97, тимчасово призупинив роботу.
Як повідомили в Міграційній службі Сум-ської області, у зв’язку з технічними причинами відділ не працює з 13:00 21 липня.
Як виглядають боєприпаси, які скидають ворожі «шахеди»
Сергій Флеш, радник президента з питань розвитку технологічних напрямів оборони, по-відомив у соцмережі про те, як може виглядати боєприпас, що скидає «шахед» зі спеціального люка.
«У «шахеді» 22 таких боєприпаси. Усе-редині кожного - детонатор із таймером, який вручну перед запуском... ![]()
Як шахраї «допомагають» оформити водійське посвідчення
Жителів Сумщини закликають бути пильними через нову шахрайську схему, пов’язану з отриманням або обміном посвідчення водія. Зловмисники розсилають повідомлення в месенджерах, соцмережах та через сумнівні сайти, пропонуючи «допомогу» в оформленні документа без зайвих процедур.
Суд повернув державі 45 гектарів лісових земель
За позовом Конотопської окружної прокуратури суд остаточно підтвердив законність повернення у державну власність двох зе-мельних ділянок лісогосподарського призначення загальною площею 45 гектарів.
Як встановила прокуратура, землі, розташовані в межах регіонального ландшафтного парку,... ![]()
Видавав себе за жінку та обкрадав військових…
Завершено досудове розслідування щодо 22-річного юнака, який, за даними слідства, видавав себе за жінку в соцмережах, входив у довіру до військовослужбовців та виманював у них гроші.
Працівники Конотопського райвідділу встановили, що фігурант використовував фотографії сторонніх жінок... ![]()
Тренінги із домедичної допомоги: як записатися
В обласному центрі відбувся практичний тренінг із домедичної допомоги, під час якого жителів громади навчали правильно діяти у випадку критичних кровотеч. Заняття провів кваліфікований інструктор з домедичної допомоги, поліцейський відділу професійного навчання ГУНП в Сумській області... ![]()
У застосунку «Смарт Сіті» - звукові сповіщення про загрозу КАБів для Сум
З 23 липня користувачі міського застосунку «Смарт Сіті» можуть отримувати звукові сповіщення про загрозу застосування керованих авіаційних бомб (КАБів) для Сум.
Це ще один канал оперативного інформування жителів Сумської міської тергромади поряд із системою «Вуличне радіо» та іншими... ![]()
Безготівкова оплата тепер доступна і на маршруті №18
На всіх автобусах маршруту (крім декількох підмінних) вже встановлено QR-коди для оплати проїзду через застосунок СмартСіті, повідомили в Асоціації сумських перевізників.
Як скористатися:
- відскануйте QR-код у салоні автобуса;
- виберіть кількість квитків і здійсніть оплату;
Два тижні без АЗС
Голова Недригайлівської громади Костян-тин Волков повідомив, що вже два тижні недригайлівці живуть без автозаправної станції. Звісно, це створює незручності, але найголовніше - люди поставилися до ситуації з розумінням. Немає нарікань, немає паніки чи конфліктів.
«Ваші гроші в небезпеці»
Телефонні аферисти, представляючись працівниками банків, продовжують ошукувати жителів Сумщини. Лише за останніми зафіксованими випадками двоє людей втратили понад 127 тис. грн, повіривши у вигадану історію про нібито загрозу для своїх банківських рахунків.
До правоохоронців звернулася... ![]()
Туфлі на низькому каблуку: елегантність, яку зручно носити щодня
Не кожна пара туфель має вимагати особливої нагоди. Іноді найцінніше взуття в гардеробі - це саме те, яке виглядає акуратно, додає образу жіночності, але не змушує рахувати кроки до кінця дня. Туфлі на низькому каблуку добре підходять для міста...
UPG продовжує розширювати мережу: чергова АЗС розпочала роботу на Сумщині
Мережа АЗС UPG надалі розвиває автозаправну інфраструктуру Сумщини, інвестуючи у її відновлення. Компанія відкрила ще одну АЗС в місті. Нова станція вже працює за адресою: м. Суми, просп. Лушпи 6/2 Станція пройшла технічну підготовку перед запуском: очищення резервуарів, оновлення обладнання та перевірку точності наливу...
Наші читачі дуже часто запитують, де саме, в яких торгових точках можна знайти тижневик «Ваш шанс»? Щиро раді зацікавленістю у виданні і надаємо вичерпний перелік місць, де реалізують газету.




